פורסם ב- שינה
שבת, 18 מרס 2017 15:13

מחקר: ככל שמספר הילדים עולה, איכות השינה של האם יורדת

מחקר חדש מארה"ב מאשר מה שכולנו כבר יודעים: ככל שמספר הילדים עולה, מספר שעות השינה של האם יורד. ומה עם האבות? התשובה מטה...

SBIN22417

 

תוצאות מחקר של מדענים מאוניברסיטת ג'ורג'יה בארה"ב לא יפתיע את האמהות הקוראות שורות אלו..

המחקר גילה כי כל ילד נוסף בבית מעלה את הסיכוי ששנת האם תופרע ב 50%. נתון זה לעומת זאת לא תקף לגבי האבות אצלם נראה כי השינה לא מושפעת כלל ממספר הילדים במשפחה.

לדברי ד"ר קלי סאליבאן, אחת ממובילות המחקר, לא רק שאמהות לא ישנות מספיק, הן גם מדווחות על תחושת עייפות במהלך היום.

החוקרים ניתחו תשובות של 5,805 אנשים בסקר טלפוני בו נשאלו בין השאר כמה שעות שינה הם ישנים כל לילה ומה מספר הילדים בבית.  7-9 שעות שינה בלילה נחשבות אופטימליות ופחות משש שעות שינה נחשבות כלא מספיק.

נמצא קשר ישיר (אצל 2,908 נשים בגילאי 45 ומטה)  בין מספר הילדים בבית לבין שינת לילה לא איכותית.

אמהות גם משפיעה על משך הזמן בו האם מרגישה עייפה במהלך היום. אמהות דיווחו על תחושת עייפות 14 ימים בחודש לעומת 11 ימי בחודש אצל נשים ללא ילדים.

לקריאה נוספת (באנגלית) לחצו כאן

.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך:

 • פסח ויציאה משגרת שינה אצל תינוקות / סיגל פולר

  פסח מתקרב ואיתו החופש (הכמעט) גדול. הילדים בבית או בקייטנות, אין שגרה קבועה וסדר יום, הגדולים יותר הולכים לישון וקמים מתי שרק בא להם והבלגן חוגג. אני כאן כדי לתת טיפים להתמודדות בליל הסדר, לשמור על הרגלי השינה כמה שאפשר וגם איך להחזיר את המצב לקדמותו בסיום החופשה.

 • משבר ארבעת החודשים / סיגל פולר

  מהרגע שנולד לנו תינוק מתחילים להפחיד אותנו עם מונחים על רגעים מאיימים ומשברים צפויים כדוגמת גזים, משבר ארבעת החודשים, קפיצות גדילה, גיל שנתיים האיום/ "terrible twos" ועוד.

 • איך מעבירים ילד למיטה של גדולים? / סיגל פולר

  התינוק מתחיל להפוך לפעוט, מראה סימני עצמאות ואתם מתחילים לחשוב שמתקרב הרגע להעבירו למיטה של גדולים. מהם הסימנים שהילד מוכן למעבר וכיצד ניתן לעשות זאת בצורה הטובה והחלקה ביותר.

 • טקס שינה - למה צריך אותו בכלל? / סיגל פולר

  אין הורה שלא שמע את המונח "טקס שינה" לפחות פעם אחת מרגע שהפך להורה. אך מה בעצם משמעותו של טקס השינה, ממתי כדאי להתחיל לבצע אותו, מה המטרה שלו, למה צריך אותו ואיך הוא עוזר לילדים שלנו.

 

אמא, אל תפספסי אף מבצע! הרשמי עכשיו חינם לניוז של שוגרבייבי

אימייל: אני מאשרת שקראתי ואני מסכימה לתנאי השימוש של האתר. המייל ישמש לצורך משלוח מבצעים ופרסומות.