פורסם ב- שונות
01 דצמ 2016

חנוכה עם ילדים: מוזיאונים, תערוכות והפעלות עם ערך לילדים ברחבי הארץ

 שוב הצגת ילדים? עוד פעם קניון? ריכזנו עבורכם רשימה עם מוזיאונים ותערוכות ילדים בהם ניתן (ומומלץ) לבקר בחנוכה. הבילוי הלא שגרתי גם מהנה וגם ילמד את הילדים "על הדרך" ...

אמנם שמנו כאן דגש על אירועי חנוכה, אך המוזיאונים הללו פתוחים כל ימות השנה וכדאי לבקר בהם גם בימי חול וסופי שבוע (בדקו כמובן את שעות הפתיחה בטרם ההגעה)

 

תערוכת "גיבורים" במוזיאון בית התפוצות בת"א

 אולי התערוכה הכי מדהימה לילדים שמוצגת כיום. התערוכה "גיבורים: פורצי הדרך של העם היהודי" מציגה 144 גיבורי על יהודים לאורך ההיסטוריה ומגלה כי לעם היהודי היו וישנם גיבורי חיל אמיצים, אנשים ששינו את פני העולם המגיעים ממקומות שונים ומתחומים שונים. מדענים, הוגים, מהפכנים, אנשי תרבות, ספורטאים, אמיצים, ומובילים בכלכלה. הם מציגים פן אחר של גבורה או אומץ ומפגישים את הילדים עם הפנים השונות של ההצלחה הנטועה באלה שהעזו והצליחו לחשוב ולפעול באופן אחר ושונה. 

התערוכה משלבת הנאה, משחק, סקרנות אינסופית עם הרבה תחומי למידה, הקניית ידע ופיתוח חשיבה יצירתית. היא מעוצבת במרחב פתוח המאפשר תנועה חופשית וכוללת הפעלות אינטראקטיביות וסרטי אנימציה המתאימים להורים ולילדים. ליד כל אחד מהגיבורים בתערוכה מופיע מידע נוסף ובמרכז החלל מיצג תאורה וסביבו מושבים ומחשבי לוח שבהם עוד מידע על כל הגיבורים בתערוכה.

התערוכה מתאימה לילדים בגילאי 6 – 12  אך אנחנו ביקרנו בתערוכה גם עם ילדה בת 3.5 וילדה בת 5.5 ושתיהן נהנו מאוד והתחברו לתערוכה.

בין הגיבורים המוצגים בתערוכה: יהודה המכבי, נתן אלבז, הרב ענתבי , בוב דילן, עופרה חזה, סטיבן ספילברג, וודי אלן, מרילין מונרו, דונה קארן, מייקל קורס, שלום עליכם,  קלריס ספקטור, זקלין כהנוב, מארק שאגאל, דניאל ליבסקינד, זיגמונד פרויד, רמב"ם, אליעזר בן יהודה, עובדיה יוסף, עדה יונת, אלברט איינשטיין, מאיר רוטשילד,  סרגיי ברין,  דוד ששון,  לארי פייג' ועוד עשרות רבות.

מומלץ בחום!

פרטים נוספים באתר המוזיאון

 

מוזיאון המדע בירושלים

מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים בשיתוף משרד המדע מזמין את הקהל הרחב ליהנות במהלך חנוכה ממגוון פעילויות "באור אחר" - תערוכות, מיצגים וסדנאות התנסות ויצירה העוסקות בנושאי אור וצל המתאימות לכל המשפחה למגוון הגילאים.

במהלך חנוכה הכניסה לילדים חינם הודות לסיוע משרד המדע.

אורות מחוץ לקופסה: MakeLight הינה תצוגה שנתית ברוח תנועת MAKE העולמית, המארחת השנה תערוכה חדשה 'אורות מחוץ לקופסה', כמחווה לתערוכת משחקי אור וצל המוצגת במוזיאון. בתערוכה יוצגו עבודות נבחרות, חלקן אינטראקטיביות בנושאים של חושך, צלליות ואור פרי יצירתם ובהשתתפותם של מייקרים ישראליים, אמנים, מעצבים, מדענים, אנשי תוכנה וטכנולוגיה. בעבודות באים לידי ביטוי ערכים של שיתוף פעולה ועקרונות מדעיים וטכנולוגיים היוצרים תמהיל ייחודי של אמנות עכשווית, מדע וטכנולוגיה. לרוב הופכות העבודות את המבקרים לשותפים בתהליך היצירה והעשייה.
קופסאות אור, מיצב + סדנה: באי המוזיאון מוזמנים ליצור קופסאות אור בסדנת יצירה והתנסות ברוח אקולוגית המעודדת יצירתיות ודמיון. בסדנה יקבל כל משתתף קופסת אור, חומרי יצירה, מנועים ועוד כדי ליצור קופסת אור מפתיעה. אף קופסה אינה דומה לאחרת ויחד הן הופכות למצרף אור מרהיב ומשעשע. שיוצג מדי יום להנאת המבקרים. הסדנה מתקיימת ברישום מוקדם בשולחן המודיעין במוזיאון. מספר המקומות מוגבל.
'כפפות הקסם' - סדנת התנסות ויצירה: בואו לגלות את הקסם בצבעים פוטוכרומיים. צבע מיוחד המשנה את צבעו כאשר הוא נחשף לאור השמש. בסדנת התנסות ויצירה מבקרים ייצרו את כפפות הקסם שלהם ויקחו אותם הביתה למזכרת. מתנה לכל משתתף!
'פנס חושך' - סדנה חווייתית מרתקת להורים וילדים (גילאי 5-10) המתקיימת בתנאי חושך. כיצד אנו רואים בלילה? אלו חושים אחרים פועלים כאשר חוש הראייה מוגבל? כיצד בעלי חיים מסתגלים לראייה בלילה? ועוד.
הדגמה מדעית 'על האש' - הדגמה מדעית בשיתוף הקהל המשלבת אש וחומרים כימיים שונים. כיצד ניתן ליצור אש צבעונית? בואו להדליק את "הסנה הבוער" וללמוד כיצד קוסמים שורפים נייר שנעלם כהרף עין, נדליק זיקוקי אש
בתוך מים, נסובב זיקוקי די-נור בעזרת מקדחה וניצור מפל של ניצוצות מרהיבים, נדליק חנוכיית אש מוזיקלית ומרקדת ולקינוח אף ניצור טורנדו אש אימתי וענק.
סיור מודרך בתערוכת 'משחקי אור וצל' –המבקרים במוזיאון מוזמנים לסיור בביתו של פרופ' ארצ'יבל צל, חוקר, חולם ואספן צלליות. דרך הסיור בחדרי ביתו של המדען המעוצב כבית בשנות ה-30 של המאה הקודמת מגלים המבקרים צללים מפתיעים, אקזוטיים ופואטיים והופכים לחוקרים בעצמם.
מיצג אינטראקטיבי 'שולחן הסביבונים' המבקרים מוזמנים לסובב סביבונים שונים ומשונים בשולחן הסביבונים שיוצב בכניסה ולגלות תעתועי ראייה מרהיבים.
סרט טבע בתלת ממד 'ענקים קטנים' - סרט טבע מרהיב מבית היוצר של ה-BBC, אודות שני יצורים זעירים בטבע המתמודדים עם כוחות חזקים מהם. על סנאי זעיר המתגורר ביערות העתיקים של דרום אמריקה וכדי לשרוד את החורף הקשה צריך לאגור מלאי של בלוטים ולשמור עליהם מפני הזוממים לקחת אותם ממנו... ועל עכבר מדברי זעיר המתגורר במדבר סונורה שבמערב הפרוע של אמריקה, הנועז מבין ארבעה עכברונים אחים שנמשך לצאת למרחב הפראי, ואין לו שמץ של מושג על הסכנות האורבות לו (בתשלום סמלי – 5 ₪)

מידע נוסף באתר המוזיאון  

 

טכנודע בחדרה

פארק ומוזיאון המדע מזמין את המבקרים לגעת, להתנסות ולהבין עשרות תופעות מדעיות מרתקות והוא נחשב לאחד המתחמים המרתקים והמהנים ביותר בפארק. הפארק והמוזיאון הם כמו מעבדת ענק, בה יכול כל אחד, להיות מדען ולחקור את פלאי המדע והטבע.
בחנוכה תתקיים פעילות מיוחדת הכוללת חדרי ניסוי ייחודיים וחידון חלל משעשע ואינטראקטיבי (בתאריכים 27-29 לדצמבר, ימים ג-ה בין 09:00-16:00)
האסטרונאוטים הצעירים והוריהם מוזמנים למסע חקר בין כוכבי הלכת של מערכת השמש. המבקרים יכנסו לחדרי פעילות ייחודיים בהם יחקרו את תכונותיהן של הפלנטות השונות: מצבורי הקרח של מאדים, ענני החומצה של נוגה, הטבעות של שבתאי ועוד. כל חדר הוא כוכב שמחכה שתגלו אותו! רוצים לחזור חזרה לכדור הארץ? יש לעבור בטרמינל הידע ולהשתתף בחידון חלל משעשע ואינטראקטיבי בהשתתפות הקהל ובשילוב ניסויים והדגמות, וגם – ביקור מודרך בפלנטריום להדמיה מרתקת של כיפת שמי הלילה!

בנוסף: פארק ומוזיאון המדע מזמין אתכם לגעת להתנסות ולהבין, לנגן בצ’לו ענקי, להשיט סירות בכוחה של השמש, להשתעשע בלונה פארק פיזיקלי, לגלות את סודותיה של אלומת האור, לפענח את סוד מגדלי האנוי .פארק ומוזיאון המדע הינם מעבדת ענק בה כל אחד יכול להיות מדען ולחקור את פלאי המדע והטבע, דרך חוויה פעילה ומעשירה לכל המשפחה.

פרטים נוספים באתר הטכנודע.

כרטיסים מוזלים לחנוכה בטכנודע

 

לונדע בבאר שבע

בחנוכה הקרוב לונדע - מוזיאון הילדים של באר שבע ע"ש ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל, מזמין משפחות לפעילות מיוחדת לכבוד החנוכה - "חנוכה אקשן". בכל יום, יתקיימו הפעלות "אקשן" ברוח החג בחללים משתנים ע"י מדריכי הלונדע, משימות ותחרויות משפחתיות נושאות פרסים, עמדות צילום והדפסה עצמית, משחקי אור וצל, וכמובן, הדלקת נרות חגיגית.

לונדע הוא מוזיאון חדשני בקונספט ייחודי, שמעודד למידה חווייתית באמצעות משחקים מקוריים ואינטראקטיביים, התנסות וחישה הוא הבילוי האולטימטיבי לילדים והורים. המקום מספק מרחב עצום של למידה חוויתית, רכישת ידע דרך סקרנות טבעית, כייף והנאה, ומבטיח שעות של בילוי משפחתי. זהו המוזיאון הראשון בארץ, בו המתחמים הם רב-גילאיים ותוכננו במטרה לספק עניין משותף למשפחות שלמות יחד, על מנעד הגילאים הרחב של ילדיהן.

כמות המבקרים מוגבלת לכן מומלץ להזמין כרטיסים מראש ולא לשכוח גרביים, משום שהכניסה ללונדע היא ללא נעליים בלבד. המוזיאון בעל גישה נוחה ואזורי התארגנות, מזנון, מתחם באיכות גבוהה במיוחד לפעוטות והוא עומד בתקני הנגישות המחמירים ביותר.

פרטים נוספים באתר המוזיאון

 

 

מוזיאון העיצוב בחולון

מוזיאון העיצוב חולון מזמין את כל המשפחה לחגוג את חג החנוכה, בתערוכה המקורית החדשה מבט על, המוקדשת ל – משקפיים! אחת ההמצאות החשובות ביותר בהיסטוריה האנושית.

במיוחד לכבוד החג תתקיים פעילות משפחתית ייחודית הכוללת סיור משימות מאתגר בתערוכה החדשה, בו ייצאו הילדים למשימות בילוש שונות בין מאות המשקפיים שיוצגו בהם: המשקפיים הראשונים בעלי הידיות, משקפי אסקימוסים אותנטיים עשויים עצם, משקפיים סינים מתקפלים עתיקים ועוד.

בתום הסיור תתקיים סדנת עיצוב ייחודית בהשראת אורות החנוכה, בה יתנסו המשתתפים בעיצוב אישי של משקפי שמש ועדשות בצבעים שונים, היוצרים משחקי אור ותעתועי ראייה באמצעות הרכבת שכבות והדפסים גרפיים משתנים.

פרטים נוספים באתר המוזיאון

 

מוזיאון הילדים בחולון

 מוזיאון הילדים הישראלי חולון יתאים את הפעילות בתערוכה 'סיפורים שמספר לי הרחוב', כמו גם את הסיורים בתערוכות המודרכות 'הזמנה לשקט', 'דיאלוג עם הזמן' ו'דיאלוג בחשיכה' – לחג החנוכה. זאת בנוסף למסלולי הילדים המודרכים שיתקיימו כרגיל לפי קבוצות גיל.

התערוכה האינטראקטיבית 'סיפורים שמספר לי הרחוב' במרכז 'בגובה העיניים' תותאם לרוח החג. התערוכה עוסקת באמנות המתרחשת במרחב הציבורי האורבני ובמסגרתה הילדים חוקרים, חווים ומגלים ביטויים של אמנות ייחודית זו ובוחנים את הקשר בין הסביבה הנתונה לאמנות הנוצרת בה ואת התנאים לקיומה. הפעילות בתערוכה תכלול משחק תו השעה בנושא שירי חנוכה, הילדים יוזמנו לצייר על מדרכות, להתנסות בגרפיטי ועוד – והכל ברוח סממני החג. בנוסף יקבלו הילדים בסוף הסיור ערכת יצירת סביבון.

בפעילות בתערוכה 'הזמנה לשקט' – מסע תקשורתי בהנחיית מדריכים חירשים – ילמדו המבקרים מילים ברוח החג בשפת הסימנים.

במסגרת הבילוי המשפחתי בתערוכה "דיאלוג עם הזמן" בהנחיית מדריכים בגילאי 70 ומעלה – יוזמנו המבקרים להשתתף במשחק טריוויה משפחתי המותאם לחג החנוכה.

גם הסיור בתערוכה 'דיאלוג בחשיכה' - המתקיים בחושך מוחלט בהנחיית מדריכים עיוורים - יותאם לחג, כך שסביבונים יהיו מפוזרים במתחם החשוך וחבר הקבוצה שיאסוף הכי הרבה סביבונים יקבל סופגניה תמורת הסביבונים בבר בחשוך.

 

חובה לתאם ביקור מראש לכל הפעילויות בטלפון:036503000

פרטים נוספים באתר המוזיאון

 

מדעטק - מוזיאון המדע בחיפה

 כבכל שנה, מדעטק מציע מגוון פעילויות חנוכה לילדים ולכל המשפחה. מה צפוי במדעטק בחנוכה השנה?

גרידי - מוצג טכנולוגי מוזיקלי המאפשר למבקרים להלחין יצירות דינמיות על ידי הנחת כדורים על "גריד" של גומות. כל כדור מפיק בתורו צליל מאחד הסוגים: תופים, בס וסינטיסייזר כשהפעימה של הצליל מתרחשת לפי הקצב.

פסטיבל החלל ממשיך ובגדול! תערוכות החלל והאסטרונומיה, "האדם והחלל" ו"מבט אל השמים" מציגות במדעטק פריטים מרתקים מחקר החלל - החללית אלמאז ששוגרה ע"י ברית המועצות ושהתה פעמיים בחלל, דגם ספוטניק - הלווין הראשון, חליפות חלל מקוריות ומוצגים נוספים.מופע ההדגמות החללי יוצג מספר פעמים בכל יום במהלך חנוכה.

פלנטריום דיגיטלי יציע למבקרים תצפית מפתיעה על היקום.

כמו כן, מוזמנים המבקרים הצעירים לבלות במרכז לגיל הרך (מתאים לילדים מגיל שנתיים ומעלה), ליהנות מחדר לגו, ולהשתתף במופע לקטנטנים "מעשה בחמישה בלונים מדעיים".

פרטים נוספים באתר המוזיאון

 

 מוזיאון האדם והחי, הפארק הלאומי ר"ג

 מוזיאון האדם והחי פותח שעריו בחנוכה למשפחות עם ילדים. 

ביום שני 26.12.16 "חנוכימיה" הסדנה הכי "בוערת" בחנוכה
נגלה את הכימיה שבחנוכה: נכין חנוכייה צבעונית, נכבה נרות מבלי לנשוף עליהם, נראה איך נר קטן חושף כתב סתרים ועוד. לסיום נכין סביבונים שבראייה שלנו מתעתעים.
הפעילות תתקיים בשעות 10:00-12:00
עלות: 40 ₪, יש להירשם מראש. לילדים מגיל 6 ומעלה


יום שלישי 27.12.16, יום חמישי 29.12.16
"... סוב נא סוב כה וכה..." מילים לוין קיפניס
סיור גדול יהיה פה !
ביקור מודרך במוזאון
הפעילות תתקיים בשעות:10:00 ו- 11:00 ו- 12:00
יום רביעי 28.12.16 "אני והצל שלי"
סדנת שעשועי מדע ויצירה בנושאי אורות וצללים.
הפעילות תתקיים בשעות 10:00-12:00
עלות 40 ₪, יש להירשם מראש, לילדים מגיל 6 ומעלה.

בנוסף, המשתתפים בפעילויות יוכלו ליהנות מתצוגות הקבע ומהתערוכות המוצגות במוזיאון: 

"חיות הפרא של נחום גוטמן וחברים" אוצרים ומעצבים: אש בינימוב
תערוכה מקורית המציעה חלופה ידידותית לציד: במקום לצוד חיות בעזרת רובה, האמן יכול לצוד אותן בעזרת האמנות, ממש כפי שהציע נחום גוטמן. האמנים ה"ציידים" משתמשים באמצעי ציד שונים: דיו וצבע, עדשת המצלמה, חוט ברזל ונייר:
"בר" – תערוכת ציורי טבע של אופיר בוסקילה. אופיר בוסקילה מצייר בסגנון שנקרא "Wildlife Art" אמנות שמתמקדת בטבע ובבעלי-חיים. בתערוכה זו חולק האמן עם הצופה את קסם חווית צפייה בחיות בר בסביבתן הטבעית.

פרטים נוספים באתר המוזיאון

 

המוזיאון הפתוח בתפן

 המוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן, מזמין ילדים והורים לפעילות חנוכה, במסגרתה פעילות בנושא צילום סלפי בתערוכה של עפרה צימבליסטה "המופע הגדול", סדנת יצירה- חנוכיות מבובות ממוחזרות בדגש על חיות, מפגש סיפור, הפעלות מוזיאליות לכל המשפחה, תערוכות אמנות, חפצים, מכוניות ועוד. 

שבת, 24.12, בין השעות 11:00-12:30- "סלפי ואני"- האם יש הבדל בין דיוקן עצמי מסורתי ובין צילום עצמי ("סלפי")? למה אנשים אוהבים לצלם את עצמם ולהפיץ את תמונת הסלפי שלהם ברשתות החברתיות?
מפגש מרתק אודות צילום הסלפי בתערוכת הפיסול של עפרה צימבליסטה - "המופע הגדול", בהנחיית יואב אלקובי מהמוזאון הפתוח לצילום בתל-חי.

ימים ב'-ה' (26-29.12) ושישי (30.12), בין השעות 11:12:30- מפגש סיפור לחג החנוכה בתערוכה "חפצים מגלים"- המציגה חפצים משפחתיים היסטוריים וסיפורים אישיים של יוצאי הקהילות היהודיות דוברות גרמנית, הייקים. מאחורי החפצים מסתתרים סיפורים מרתקים, בעזרתם ניתן להתוודע לפרק היסטורי ותרבותי אשר ליוו את הדור הראשון של העלייה הייקית לארץ, העלייה החמישית. הייקים תרמו להקמת המדינה בשלל תחומי- הארכיטקטורה, הבריאות, המסחר, השייט, הרפואה, התעשייה ועוד.

עוד במוזיאון- אוסף מכוניות קלאסיות- שכולן נסעו על כבישי הארץ, תערוכת הגלגל- תערוכה אינטראקטיבית ושלל מכשירים העשויים מגלגלים להפעלה, מוזיאון ליהדות דוברת גרמנית מורשת הייקים, תערוכה "המופע הגדול"- עבודותיה של עפרה צימבליסטה ז"ל, בה מוצגים 101 פסלים של דמויות בגודל טבעי, עבודות פיסול של צימבליסטה לאורך השנים באזור הגלריה ובגן הפסלים של המוזיאון, משחקיה, קפטריה עם ארוחות שילדים אוהבים.

פרטים נוספים באתר המוזיאון

 

המוזיאון הפתוח בעומר

 המוזיאון הפתוח בגן התעשייה עומר, של התעשיין סטף ורטהימר, יארח פסטיבל מוזיקה לכל המשפחה. במסגרת 'מפעל המוזיקה של צימבליסטה', שלושה ימים של מוזיקה קלאסית, עם מיטב המוזיקאים בישראל, כיתות אמן לתלמידים מצטיינים וקונצרטים, בחנוכה, בין התאריכים 26-28 בדצמבר 2016.

"הפסטיבל מאפשר למוזיקאים המשתתפים בסדנאות ללמוד מטובי המורים בתחום ולהופיע לצד נגנים מקצועיים" אומר חן צימבליסטה, המנהל האמנותי של הפסטיבל, ומוסיף, "השאיפה שלי היא ללוות את הדור הצעיר מבחינה מקצועית ולשלבם בפעילויות מוזיקליות לאורך כל השנה. כחלק מהמפעל, הסטודנטים הצעירים אשר מקבלים ליווי מקצועי, יעניקו קונצרטים ללא תשלום לקהילות בעלות צרכים מיוחדים ברחבי הארץ".

בכל ימי הפסטיבל יתקיימו כיתות אמן, חזרות וקונצרטים פתוחים לקהל הרחב, בקשת מוזיקלית רחבה. כחלק מהפסטיבל מוזמן הקהל לקחת חלק פעיל בסדנאות לבניית כלי נגינה (בתשלום).

הכניסה לכיתות האמן הינה חופשית וללא תשלום.
פרטים נוספים באתר המוזיאון

 

מוזיאון ארצות המקרא בירושלים

 הכניסה למוזיאון חינם לילדים במהלך חנוכה. חלק מהפעילויות בתשלום. יש להתעדכן באתר

בחנוכה הזה הילדים ילמדו כיצד ניתן להאמין ולפעול כנגד כל הסיכויים!
הצטרפו אל יונתן ולאחיו החשמונאים למסע מלא השראה לקראת היציאה אל המרד הגדול וחסר הסיכוי ביוונים.
יונתן פוגש בדמויות מוכרות ומפתיעות מן העבר שנותנות לו את הכוח להאמין בעצמו ולהבין מחדש מהי גבורה - אסתר המלכה מפרס, הרקלס הנודע מיוון, דוד המלך מיהודה ועוד.
בסיור מרתק המומחז על ידי שחקנים, ילמדו הילדים את כוחן של תושייה ואמונה, מעטים מול רבים, קטן מול ענק: חוויה המעניקה עוצמה מסוג אחר, שיש בכל אחד מאתנו.
בסיור הילדים יבקרו בגלריות ובתערוכות המוזיאון ובהן התערוכה "בין דוד לגוליית - חידת קיאפה" - תערוכה מרתקת שבמרכזה עיר מסתורית מעמק האלה שיתכן שמהווה את העדות המוחשית הראשונה לממלכתו של דוד המלך.
בתום כל סיור תתקיים סדנת יצירה מקצועית ומקורית בליווי צמוד של מדריכות האמנות של המוזיאון.

בנוסף, בכל יום תתקיים הצגה לכל המשפחה של תיאטרון אורנה פורת לילדים או של תיאטרון פסיק.

פרטים נוספים באתר המוזיאון

 

מוזיאון הפלשתים באשדוד

מוזיאון הפלשתים  יציע בימי החנוכה (26-26.12.16)  סיורים תיאטרליים מודרכים, סדנת הטבעת מטבעות והרצאות.

"חותם לדורות"- סדנת הטבעת מטבעות בהשראת המטבעות העתיקים שנמצאו בעיר אשדוד והמוצגים בתערוכה 'חולות הזמן';

הרצאת אורח והדלקת חנוכייה- הארכיאולוג רון קהתי יספר על מרד החשמונאים ונס פך השמן ויחשוף עדויות על הכנת שמן זית בישראל, בליווי הדגמת שיטות הדלקה שונות של נרות שמן.

המבקרים יוכלו ליהנות מתצוגת הקבע -"עולמם של הפלשתים"- ראשיתה ואחריתה של התרבות הפלשתית, ובה מוצגים פריטים ארכיאולוגיים המשקפים את תמונת חייו של האדם הפלשתי בארץ כנען. אוצרת: גלית ליטני; ומתצוגת "חולות הזמן".

הרצאת אורח- יום שני 26 בדצמבר בשעה 18:00. 40 ש"ח
סדנת 'חותם לדורות'- ימים שלישי ורביעי 27-28 בדצמבר, בשעה 11:00. 30 ש"ח לילד
סיורים תיאטרליים מודרכים- ימים שני-שלישי-רביעי 26-28 בדצמבר בשעה 12:00. במחיר הכניסה למוזיאון- 30. ש"ח.

פרטיםנוספים באתר המוזיאון

 

מוזיאון אשדוד לאומנות

מהלך חופשת החנוכה, בתאריכים 27-29 בדצמבר תתקיים במוזיאון חגיגה יוונית לכל המשפחה הכוללת פעילות משותפת של סדנאות יצירה בהשראת יוון העתיקה: ציור המלך מידאס באווירת משתה יווני חגיגי, שזירת כתרי זהב בעקבות המיתולוגיה היוונית והכנת פסיפס בהשראת האמנות הקלאסית. המבקרים יוכלו ליהנות גם מהתערוכות המוצגות במוזיאון ימים שלישי-רביעי-חמישי 27-29 בדצמבר, בין השעות 10:00-14:00. עלות כניסה: 30 ש"ח כולל כניסה למוזיאון והשתתפות בסדנאות.


פרטים נוספים באתר המוזיאון 

 

מוזיאון לתרבות האיסלאם בירושלים

 המוזיאון לאמנות האסלאם בירושלים מזמין את כל המשפחה לחגוג את חג החנוכה במסיבת התה של אליס בארץ הפלאות יחד עם מלכת הלבבות, הכובען המטורף, הארנבון הלבן ואליס כמובן.

לאורך ימי החג יהפוך המוזיאון לארץ הפלאות של אליס. כך למשל יתקיימו סדנאות יצירה שונות בהן: הכנת מגבעות של הכובען המטורף, שרביטי קומקומים, מעמדים לעטים ועפרונות בצורת לבבות ועוד. כמו כן יתקיימו תהלוכות עם דמויות מארץ הפלאות, משחקים וסיור מיוחד לילדים שיסתיים במסיבת תה מופלאה..

שבת של חנוכה (31/12) תהיה אף היא בסימן אליס בארץ הפלאות עם סדנאות יצירה, סיור משפחות והקרנת הסרט- אליסה בארץ הפלאות. ביום זה לא יתקיימו תהלוכות עם הדמויות מארץ הפלאות

מחירים, שעות ופרטים נוספים באתר המוזיאון

 

מוזיאון יפו העתיקה

 החברה לפיתוחו יפו העתיקה תקיים ספיישל חנוכה בימי החג, שיכלול פעילויות מגוונות לכל המשפחה, החל מסיור חנוכיות בסמטאות הקסומות של יפו העתיקה, סדנאות אוריגמי ואמנות נייר , הצגה לילדים בתיאטרון יפו והדלקת נר חגיגית מדי יום בקפה קדם.

מוזיאון יפו בשיתוף ארגון "אוריגמישראל" יקיים סדנאות אוריגמי ואמנות נייר לכל המשפחה בימי חופשת חג החנוכה, 25-29 בדצמבר. הסדנאות יתקיימו במוזיאון יפו העתיקה במסגרת Paper Creatures, תערוכת יצורים באמנות נייר בינלאומית.

הסדנאות מונחות על ידי מיטב אמני האוריגמי והן מותאמות לפי רמות קושי שונות, ממתחילים ועד למתקדמים. סדנאות האוריגמי ואמנות הנייר הן הזדמנות חווייתית ליצירה בנייר כיד הדמיון, ומותאמות לקהלי משפחות וילדים.

תערוכת Paper Creatures המתקיימת במוזיאון מציגה עבודות של אמנים מרחבי העולם ובהן יצירות מרהיבות של יצורים שלא מהעולם הזה ושטרם נראו לפני כן. התערוכה תימשך עד ה 31.12

להאיר את הסמטאות – סיור חנוכיות ביפו העתיקה- סיור חנוכיות ואור בסמטאות העתיקות והקסומות של יפו. סיור חוויתי בין בתי האמנים, הגלריות והסטודיואים אשר לרגל החג יוצרים ומציגים חנוכיות עתיקות ואמנותיות. הסיור יתובל בסיפורים על החיים ביפו העתיקה תחת שלטון היוונים ובתקופת החשמונאים. מספר המקומות מוגבל – מומלץ להירשם מראש.

שאלו על הטבת הכרטיס המשולב עם מרכז המבקרים "תמונות יפואיות" בכיכר קדומים

פרטים נוספים באתר המוזיאון 

 

מוזיאון ידידי ישראל בירושלים

 מוזיאון ידידי ישראל בירושלים הינו מוזיאון המספר את התרומה ארוכת השנים והתמיכה של אנשים לא יהודיים מרחבי העולם שעמדו לצד העם היהודי וארץ ישראל לדורותיהם. המוזיאון מציג בצורה טכנולוגית, ייחודית ומרתקת, את סיפורם של אותם אישים וחושף את המבקרים לדמויות וסיפורים היסטוריים שלאו דווקא נלמדים בבתי הספר ולכן הוא מרתק ומאוד מפתיע את הילדים ובני הנוער שמבקרים בו. הביקור מתאים לילדים מגיל 7 ומעלה.

מוזיאון ידידי ישראל נחשב למוזיאון החכם הראשון מסוגו בישראל ומשתמש בעשרות אלמנטים טכנולוגיים ודיגיטליים, הכוללים תאורה, אור, מסכי מגע, מיפויי וידיאו ועוד..

במהלך חנוכה מציע המוזיאון כניסה משפחתית במחיר אטרקטיבי במיוחד של 100 ₪ למשפחה (2 מבוגרים + עד 3 ילדים- משמע, 20 ₪ לכרטיס) או כרטיס ילד ב-50% הנחה. (כל משפחה רשאית לבחור את המבצע האידיאלי עבורה).

פרטים נוספים באתר המוזיאון

 

 

מוזיאון ראשון לציון

מוזאון ראשון לציון מזמין את הקהל למשך 3 ימים, לשחק, לגלות, לחפש, להעז, לצחוק, לטעום וליהנות ביריד הרפתקאות אור אמנותי בחנוכה. היריד יתקיים בין התאריכים 26-28 בדצמבר, בין השעות 10:00-14:00. המבקרים במוזאון ייהנו מחוויה חד פעמית של אמנות וטכנולוגיה, בהשתתפות שחקנים, רקדנים, ומיצגים חיים.
במסגרת היריד, המבנים המשוחזרים במושבה יהפכו לחדרי חידה מקוריים העוסקים בחוויית האור הראשוני וניצוץ האש מאת האמן הרב-תחומי ניסן אלמוג.
הקהל מוזמן לשוטט עצמאית בנבכי מסלול מיוחד בין בתי המושבה, לשחק, לגעת, לטעום, לחפש, למצוא את האור ולהתגבר על הפחד מהחושך. בין סמטאות המושבה הקהל יפגוש בשחקנים, רקדנים, דוכני אוכל ומוסיקה. בין החדרים המקוריים: נשף צלליות בבית משפחה משוחזר מימי העלייה הראשונה, חיפוש גחליליות גלקטיות במרתף החקלאי, חיזיון אור קולי להליכה על השמש, חדר הימלטות במלון לונדון המיתולוגי שעלה בלהבות, מופע מסתורי ביער מכושף, כתב חידה אינטראקטיבי ברחבי המושבה ועוד ועוד.
יריד האור נוצר לציון מצעד הלפידים שהתרחש בחנוכה לפני 111 שנים במושבה, אז צעדו ראשוני המתיישבים במצעד הלפידים הראשון. בהצדעה לאירוע, מוזאון ראשון לציון בחר להפוך את הבתים הראשונים של המושבה למיצגי אור וקול אינטראקטיביים.נאווה קסלר, מנהלת המוזאון: "האירוע שנוצר הוא ייחודי ומעניין ופונה לכל המשפחה. התאמנו את המיצבים במיוחד לילדים בגילאי 3-13, מתוך כוונה לפתוח את המוזאון לקהלים מגוונים וליצור חוויה חדשנית שלא הייתה כמותה במבנים היסטוריים." היוצר ניסן אלמוג מספר על מקור ההשראה, "האירוע נוצר בהשראת חוויות ילדות אינטראקטיביות בפארקים בעולם. זאת הזדמנות נדירה לחוות את האתר ההיסטורי של ראשון לציון בעיניים רעננות, ולשחק עם הדמיון".
עלות כרטיס: 35 ₪ | היריד יתקיים בכל מזג אוויר | הכניסה לכל המיצגים והמופעים כלולה במחיר הכרטיס | התכנית המלאה תפורסם באתר המוזאון.


 

הפלנטריום בנתניה

הפלנתניה, מרכז מדע, חלל ותרבות ע"ש מדראמה בנתניה, יילבש חג ויציע לאלפי המבקרים הצפויים לבקר בו במהלך חג החנוכה תשע"ז שלל פעילויות מדעיות על טהרת החג האהוב. למבקרים שיגיעו לפלנתניה במהלך ימי החג (בין ה-26.12.16 ל29.12.16) צפויה חגיגה של ממש, כאשר מדי יום יתקיימו ברחבי המתחם פעילויות מגוונות וייחודיות להנאת כל המשפחה, בכל יום פעילויות חדשות ברוח החג; הפנינג "אור ומאור" בשיתוף רשות העתיקות, ההצגה "סיפור הצמר", סדנת יצירת חנוכייה חשמלית, כיתת חלל אינטראקטיבית עם הסברים מיוחדים על אור, סדנת אסטרונומיה מרתקת בה נכיר את המרחק בין כוכבי הלכת ועוד שלל פעילויות ייחודיות. הפעילויות אינן זהות בכל יום! 


בנוסף ייערכו בחדרי הסדנאות הדגמות וניסויים מדעיים לחנוכה עם מדריכי הפלנתניה ולאורך כל ימי החג, יתקיימו סיורים מודרכים בגן המדעי ובגן היפני, הדגמות והסברים מדעיים ברחבי המתחם וסדנאות אוריגמי להנאת המבקרים. כמו כן לאורך היום מבקרי הפלנתניה יוכלו לצפות במופעי הפלנטריום.

פרטים נוספים באתר פלנתניה

 

 

תערוכת נרות ופעילויות חנוכה בנאות קדומים

 תערוכה משולבת עם פעילות מרתקת לילדים בחנוכה.

פארק נאות קדומים שוכן בלב אזור מודיעין, מולדת החשמונאים. כאן, על אחת הגבעות, לפני כאלפיים שנים שכן הכפר שבו גרו מתתיהו ובניו ומכאן יצאה הקריאה למרד ביוונים.
לכבוד חנוכה, יקיימו בפארק את פעילות "בחזרה אל ארץ החשמונאים" החוגגת את סיפורי המכבים ואת נס פך השמן, בסיורים מרתקים ומהנים לכל המשפחה.

ביום בהיר אחד בכפר מודיעין קיבלו התושבים צו מאת המלך אנטיוכוס האוסר עליהם לקיים את מנהגיהם ומצוותיהם ומפר את שיגרת חייהם, מיד פורץ המרד ואתו משתנים חיי החקלאים תושביי האזור.
במהלך הסיורים המבקרים יהפכו למגוייסיו הטריים של צבא יהודה המכבי, וילמדו את כל מה שצריך על מנת להילחם ביוונים ולנצח בקרב.
בין הפעילויות יכנסו אל מערת מסתור עתיקה, שם ישמעו כמה מסיפורי הגבורה המרתקים של החשמונאים, ביניהם ההתארגנות למרד והקרבות הגדולים מול היוונים, לצד לימוד גם על חיי היום יום הפחות מוכרים של היהודים באותה תקופה. בהמשך יפגשו עם "חייל ותיק", אשר יספר את קורותיו, יבחן את יכולות איסוף המודיעין שלהם בעזרת כתב חידה מיוחד ויטביע עבורם את מטבע הניצחון.

המגוייסים גם יתנסו בשלל פעילויות הכרחיות להצלחת המרד. הם יבקרו בבית בד עתיק וילמדו כיצד הוא פועל, ב"מערת החומר", הממוקמת על "גבעת המנורה" בפארק, תחכה להם קדרית, שתדגים כיצד יוצרים כדים, נרות ועוד, והמבקרים אף יוכלו להתנסות בעצמם בהכנת נרות חומר בתבנית.
הסיור יעבור גם בתערוכה מיוחדת בשם "במה מדליקין" אשר תציג כעשרים נרות עשויים חומר, כל נר דולק בעזרת שמן אחר, ובעל פתיל שונה. בתערוכה מקבלים הסבר על הנרות השונים ועל ההבדלים בין השמנים והפתילות, לומדים על איך חיו בעבר, כשלאחר רדת החשכה הנרות הללו היו אמצעי התאורה היחיד, ומקבלים הסבר מרתק על אופן השימוש בנרות, בחיי היומיום, בשבת ובחנוכה.
בתערוכה יוכלו האורחים להתלבש בבגדים תקופתיים ולהצטלם למזכרת.

פרטים נוספים באתר נאות קדומים

 

 

 

צריף בן גוריון בשדה בוקר

 עוד הרבה לפני עידן האינטרנט, לדוד בן-גוריון היה קשר ישיר ומיוחד עם העם – מכתבים. בחנוכה, יחזרו בצריף בן-גוריון בשדה בוקר אל המכתבים הללו, עם תערוכה מיוחדת של מכתבים ותמונות שהיו בידי הציבור, ועם משחק משימות מיוחדת, בו ההתכתבויות של בן-גוריון עם ילדים ונוער מהוות רמזים לפתרון.

תערוכת "הזקן והעם" מביאה רגעים קטנים מחייו של בן-גוריון, המראה את האדם שמאחורי התואר המחייב – ראש הממשלה הראשון של ישראל.
התערוכה תציג התכתבויות פרטיות של בן-גוריון עם הציבור, אשר עד כה היו מוכרות רק לבני משפחתם. לצד המכתבים, יוצגו בתערוכה גם שלל תמונות נדירות ומזכרות נוספות מחייו האישיים של דוד בן-גוריון.
כל החומרים בתערוכת "הזקן והעם" הגיעו מפריטים וסיפורים שהיו בידי הציבור, לאחר מפגשים פרטיים עם בן-גוריון בבריתות, חתונות, ובחיי היום יום בשדה בוקר או דרך שלל התכתבויות. התערוכה, אשר תיחנך בחנוכה, תמשיך להציג במשך כשנה.

משחק משימות - "לילדים אני עונה ראשונה"
בן-גוריון היה מקבל עשרות מכתבים בכל יום, ולמרות סדר יומו המאוד עמוס, הוא תמיד הקפיד לענות לכל מכתב. אבל לכולם היה ברור דבר אחד – המכתבים הראשונים להם היה עונה, היו אלה שהגיעו מילדים.
הוא היה קורא בעיון כל מכתב שהגיע מילדים, עונה בסבלנות לכל שאלה שנשאל, ומוסיף מילות עידוד לכל ילד, ולעיתים אף נזיפות קלות, במקרים בהם היו שגיאות כתיב רבות או טעויות בעברית.
בחנוכה יחזרו בצריף בן-גוריון אל שלל התכתבויותיו של בן-גוריון עם ילדים ונוער, בעזרת משחק משימות מיוחד העוקב אחר המכתבים האלה, ומציג שאלות וחידות, אשר התשובות להן חבויות במכתבים.
במשחק יעברו המשתתפים בין התכתבויות של בן-גוריון עם ילדים ויעקבו אחרי מסמכים ותמונות המספרים על הקשר המיוחד של בן-גוריון עם הנוער.
לאחר שיפענחו את כל הרמזים, יוכלו המבקרים גם לכתוב בעצמם מכתב לבן-גוריון, ולספר על מדינת ישראל של ימינו.

קונצרט מיוחד - "מבטהובן עד יוני רכטר"
במסגרת פסטיבל "צלילים במדבר" שיתקיים בשדה בוקר, ייערך ביום רביעי ה-28 בדצמבר, בשעה 13:00, קונצרט מיוחד של תזמורת נוער מוזיקלי בישראל, בניצוחו של פרופסור מיכאל וולפה. מי שיגיע בבוקר לצריף בן-גוריון, יוכל לצפות גם בחזרה של הקונצרט, שתתקיים בשעה 9:00.

לפרטים נוספים בקרו באתר הצריף

 

חנוכה בגן הבוטני בירושלים

 במהלך חנוכה מזמין הגן הבוטני את כל המשפחה לגלות את נפלאות הטבע בצורה חווייתית ומרתקת וליהנות משלל סיורי יום ולילה, סדנאות, חידות וניווטים. הפעילות תתקיים בכל יום בחנוכה מהשעה 10:00 עד השעה 15:00. סיורי לילה החל מהשעה 17:00. באמצעות משחק המשלב ניווט מפה, כתבי חידה וסיור מודרך מוזמנת כל המשפחה לחווייה ייחודית לצפות ולגלות כיצד הטבע והאנשים (אנחנו) מתמודדים עם הימים החשוכים ביותר בשנה.במהלך הסיור יפגשו המשתתפים את הזית האפריקאי ויגלו כיצד להפיק ממנו שמן, ישתתפו במשחק מבוך עשוי צמח 'צמרר' האפריקאי ממנו ניתן להכין פתיליות, יבקרו במערות קבורה מתקופת המכבים שנחשפו בחלקת דרום אפריקה ויהנו משלל הפתעות הממתינות להם לאורך המסלול.לקינוח יצטרפו המשתתפים לרכבת הפרחים של הגן לסיבוב בין חלקות הגן השונות לצפות ביופיו של הגן בחורף.הילדים יוכלו ליהנות מסדנאות חינם להכנת נרות ריחניים, כרית חימום וסדנת קטורת ריחנית (בתשלום סמלי) כמו כן ניתן לבלות בתחנות המשחקים שלאורך שביל התגליות החדש שבגן.

עוד במהלך חנוכה מוזמנים הגדולים והקטנים לסיורים ליליים לאור הירח בחלקות הגן. בסיור המרתק ילמדו המשתתפים על התנהגות בעלי החיים בלילה, מהם צמחי לילה, ומה הקשר בין צמחים לאור  ולקינוח - תה ועוגיות.
בין השעות 17:00 – 19:00. הרשמה מראש בלבד. מותנה במספר הנרשמים.

מחירים: מנויי הגן חינם, ילד ירושלמי 10 ₪ בלבד, מחיר סדנא נוספת 5 ₪ (2 חינם ואחת בתשלום)
במקרה של גשם יש להתעדכן לגבי קיום הפעילות
לפרטים נוספים בקרו באתר הגן הבוטני

 

משחק הרפתקאות משפחתי בסמטאות יפו בחנוכה

חברת הסיורים הגדולה והותיקה בתל אביב, "התרבוש", משיקה לכבוד חג החנוכה הקרוב משחק "חפש את המטמון" בהנחיית שחקן. שלוש קבוצות, המונהגות ע"י שלושה מנהיגים כריזמטיים, חבושים תרבושים בצבעים שונים, יובילו קבוצות המתחרות ביניהן על מציאת חלקים להשלמת תמונה ובה צללית מסתורית הקשורה להיסטוריה של יפו. המטרה היא להיות הראשונים להשיג את המפתח למנעול ערמומי הנועל את תיבת האוצר. המשחק כולל: ניווטים, כתבי חידה מגוונים, עמידה במשימות ופיתרון תעלומות.
גודל כל קבוצה: עד 17 משתתפים.
אורך: כשעתיים
מיקום: יפו העתיקה
מועדים: א', ב', ד' (25/12, 26/12, 28/12) בשעה 11:00 בבוקר.
ג' (27/12) בשעה 10:00, ה' (29/12) בשעה 12:30
הרשמה: דרך הלינק http://lp.vp4.me/ronn או בטלפון: 03-5106076
עלות למשתתף: 85 ₪. ילדים מתחת לכיתה א' ללא תשלום. משתתף חמישי ללא תשלום.

 

חנוכה בסינמטק תל אביב

 בחנוכה הקרוב – למשך 4 ימים (29.12.16 – 01.01.17) סינמטק תל אביב מזמין אתכם לאירוע חוויתי לכל המשפחה: זירת משחקים ופינת יצירה מחומרים ממחוזרים, פינת צילום, מופעי אלומיני לילדים, מפגשים עם אנשי קולנוע, הקרנות סרטים, קורסים, סדנאות ועוד...

חינם בלובי הסינמטק: ג'ימבורי מחומרי אלומיניום ממחוזרים, פינת צילום אינטראקטיבית, (בתשלום סמלי) פינת יצירה של דמויות מחומרי אלומיניום ממוחזרים.

מופע "אלומיני" בסינמטק מבית היוצר של המופע הבינלאומי "אלומיניום" (לגילאי 3+ / 45 דק')
30.12.16- 31.12.16 - אולם 4 בשעות: 10:00, 11:15, 12:30
אירוע חוויתי ומהפנט. חומר, מוסיקה, ואמנים נפגשים באינטראקציה מלהיבה לילדים ולכל המשפחה.

סדנאות:
29.12 - סדנת משחק אינטראקטיבי בשעה 10:30 לגילאי 8+
30.12, 31.12 בשעה 11:00 - סדנה עושים סרטים עם ההורים לגילאי 4+
30.12, 31.12 בשעה 13:00 - סדנת גלגל הקסם
(סדנה מעשית ליצירת זיאוטרופ) לגילאי 6+
1.1.17 – בשעות: 09:00 – 14:00 – סדנת יומית לצילום ועריכה עם מסך ירוק. לגילאי 8+

הקרנות סרטים בשילוב מפגשים עם אנשי קולנוע (לגילאי 5+)
ממתקים בקולנוע בהנחיית ניר ווילד (29.12.16 – בשעה:11:30)
מפגש מרתק עם הילדים על מאכלים מותרים ואסורים בעולם הקולנוע. מאליסה בארץ הפלאות ועד צ'רלי בממלכת השוקולד.
מיד לאחר המפגש יוקרן הסרט: צ'ארלי בממלכת השוקולד

"חייזרים ומסעות בחלל" (30.12 - בשעה: 10:30)
מפגש מצחיק ומפתיע עם הילדים בו יסופר על מאחורי הקלעים של כמה מהרפתקאות החלל הגדולות של הקולנוע. מאי.טי דרך "כלבים בחלל" ועד הנחיתה האמתית על הירח. מיד לאחר המפגש יוקרן הסרט אודות החייזר המפורסם ביותר בהיסטוריה של הקולנוע:
"אי.טי. - חבר מכוכב אחר"

המצאות עתידניות מהסרטים (31.12 שעה: 11:30)
במפגש חווייתי לילדים ולכל המשפחה יסופר על סרטים מלאי המצאות ועל המצאות שהולידו סרטים. אילו המצאות שאנחנו משתמשים בהם מידי יום נולדו בזכות סרטי קולנוע? מהמצאת הקולנוע עצמו, דרך המצאות קולנועיות. לסיום יוקרן הסרט "גולשים על הירח" (ספרד 2015) סרט אנימציה לכל המשפחה על חבורת אסטרונאוטים צעירה הנשלחת לירח כדי להגן עליו מפני גנב משוגע.

עולם הדמיון של דר' סוס (01.01.17 בשעה: 10:00)
עם נעמה רק והקרנת הסרט "הלורקס"
סרט אנימציה לכל המשפחה, המבוסס על ספרו עתיר המסרים האקולוגיים של ד"ר סוס.

פרטים נוספים באתר הסינמטק

 

 

חנוכה בגן התנ"כי בירושלים

בגן החיות התנ"כי בירושלים מזמינים את המבקרים בחנוכה לנפץ מיתוסים ולגלות את כל האמת על בעלי החיים, להפוך לבלשים ליום אחד ולסייע לאתר את ביצי העזנייה הארצישראלית וגם לפגוש את מטפלי גן החיות ולשמוע על סדר יומם הייחודי, ליהנות ממופעי קרקס עוצרי נשימה ולצפות בבעלי החיים משחקים בפניאטות מלאות בחטיפים טעימים עבורם.

סדנת ניפוץ מיתוסים – באנו חושך לגרש
בסדנה המיוחדת יספרו מדריכי הגן על כמה אמיתות ודעות שגויות בנוגע לבעלי חיים. הם יתקנו את הרושם המוטעה על הטרנטולה, עכביש ענק, שחור ושעיר המפחיד את כולם, אך בעצם לא מסוכן לאיש, ואף יכול לשמש כחיית מחמד. ההיפופוטם, לעומת זאת, למרות המראה העגלגל והחמוד והעובדה כי הוא צמחוני, דווקא מסוכן מאוד, ולמעשה היפופוטמים הם החיה שפוגעת והורגת הכי הרבה בני אדם באפריקה, ואוכלי פגרים, שנוטים לחשוב עליהם כנושאי מחלות, דווקא מסייעים בניקוי שטחים ובפירוק הפסולת בטבע.
הסדנה מועברת בליווי נחשים, חרקים ופרוקי רגליים.
מתי: בימים ב', ג', ד', א' – 28- 26 בדצמבר, בשעה 13:00 1 בינואר בשעה 12:00 באמפיתאטרון של גן הפסלים.

כתב חידה בלשי – תעלומה בגן החיות
במהלך הביקור בגן החיות, המשתתפים מקבלים כתב חידה, שמטרתו לסייע למצוא את הביצים האחרונות של העוף הדורס הענק - העזנייה הארצישראלית, אשר הוחבאו על מנת לשמור על ביטחונן. כתב החידה יוביל את המבקרים למסע ברחבי הגן, בו הם נדרשים למלא משימות, לאסוף רמזים ולהשתתף בהפעלות שינסו להוביל אותם להצלת העזנייה והחזרתה אל הטבע.
סיפור ההרפתקה והמסרים של כתב החידה סובבים סביב הכחדת בעלי חיים בעידן המודרני וסביב תפקידו המרכזי של גן החיות התנכי בשימור זנים שנמצאים בסכנת הכחדה בארץ ישראל.
תוך כדי המסע, האורחים ילמדו על בעלי חיים שחיו בישראל ונכחדו, על בעלי חיים שנמצאים כיום בסכנת הכחדה ועל פרויקטים לשימור, רבייה והשבה של בעלי חיים מהשבי אל הטבע.
מתי: בימים ב' עד ה', 26-29 בדצמבר

פגוש את המטפל

מפגשים מרתקים עם מטפלי הגן, האנשים שמעבירים כל יום בדאגה לרווחת בעלי החיים. במהלך המפגשים שומעים מהמטפלים על שגרת העבודה בגן, וגם מה עושים במקרים שמחוץ לשגרה, כמו איך מטפלים בכאב שיניים לפיל ואיך מלמדים את הפינגווינים לשחות? 

מתי: המפגשים מתקיימים בימים ב' – ה' ו-א' 26-29 בדצמבר ו-1 בינואר בשעה 14:30 באודיטוריום.

מופעי קרקס מרהיבים
"הקרקס הגרעיני" במופע להטוטים עם שיווי משקל על חבל 3 מטר מעל הקרקע, פעלולי אש, ורכיבה על חד אופן ו"קרקס בקלות" במופע קצבי של שיווי משקל על ידיים וקביים, להטוטים עם גיטרות באוויר, חבלי לאסו ,פעלולי אש ועוד.
מתי: בימים ה' ו-א' 29 בדצמבר ו-1 בינואר בשעות 13:30, 14:30 באמפיתאטרון של גן הפסלים.

פיניאטות לבעלי החיים – הפתעות טעימות ומאתגרות לבעלי החיים יחולקו מיד לאחר ההאכלות, במהלך כל החג.

שעות פעילות הגן: ימים א' – ה' 9:00 – 19:00, שישי 9:00 – 16:30 שבת 10:00 – 19:00
מחיר: ילד (גיל 3-18) 42 ₪, מבוגר 55 ₪
כל הפעילויות כלולות במחיר הכניסה

לפרטים נוספים ויצירת קשר:2-6750111 0 http://www.jerusalemzoo.org.il/

 

סדנת קומיקס לילדים עם אורי פינק במוזיאון הרמן שטרוק

מוזיאון הרמן שטרוק מארח את האמן, המאייר וקומיקסאי אורי פינק במהלך חג החנוכה. דמויות מצוירות וגיבורי על יתעוררו לחיים, אם רק נוסיף להם מאפיינים שונים המייחדים אותם. סיפורי הרפתקאות, מתח, הומור, פנטזיה ופעולה יקבלו עומק ונפח בעזרת קו וצבע. בסדנה חווייתית מקצועית נלמד ונתנסה בכלים הייחודיים של שפת הקומיקס.מתאים גילאים 8+
איפה: מוזיאון הרמן שטרוק, ארלוזרוב 23, חיפה
מתי: 29.12.16 16:30-18:00 לילדים מעל גיל 8 או 18:30-20:00 לבני נוער ומבוגרים
מחיר: 50 שקלים
לפרטים נוספים: www.hms.org.il

פעילות נוספת דומה תערך בחנוכה גם בתל אביב.  "רביעיית פלורנטין", שדרה אורבאנית שמשלבת בילויים, קולינריה וקניות, מציעה לקהל התל-אביבי ולתושבי הסביבה שלושה ימי פעילות בקונספט של אומנות הקומיקס. בחנוכה תתקיים תערוכת קומיקס ואיור של האמן אמיתי סנדי בה יתארח גם האמן מתן קון, דוכני מכירת חוברות קומיקס, כוכב ערוץ הילדים במופע עיצוב קאפקייקס קומיקס, סדנאות להורים וילדים, כיתת אומן קומיקס ופעילות יצירה במקום.

היכן: רביעיית פלורנטין- המעון 3, ת"א
מתי: 27-29.12 בין השעות 16:00-19:00
מחיר: הכניסה חופשית
פרטים נוספים: 03-6285300 4florentine.co.il

 

 

חנוכה בסימן איכות הסביבה וקיימות בגן הסולארי בבינימינה

הגן הסולארי בבנימינה – פינת חמד ומרכז ההדרכה המוביל בישראל לאיכות הסביבה ולקיימות, שמהלך השנה מארח בתי ספר וקבוצות, ייפתח בחג החנוכה באופן חד-פעמי, כמדי שנה, לביקורי משפחות ואנשים פרטיים

המשפחות והמטיילים שיבקרו בגן הסולארי ישתתפו בסיור בגן, שבו ילמדו, יכירו ויחוו את עולם הקיימות ואיכות הסביבה, ובסדנאות לכל המשפחה.
* סדנת אור ואנרגיה דרך סמלי החג נלמד על נושא האנרגיה המתכלה והחליפית, נריח נפט גולמי, נמשש פחם, נתחשמל בכיף במעגל חשמלי, נפעיל תאורה סולארית ונלמד על מקורות האור, בימים ההם ובזמן הזה.
* סדנא להכנת נר חרס מאדמת חרסית.
* סדנא להכנת עששיות לחג מחומרים ממוחזרים.

הסיורים והסדנאות למשפחות מתוכננים ביום ראשון (ה-25 לחודש), שני (ה-27) ושלישי (ה-29) בשבוע של חנוכה, מהשעה 10:00 עד 12:00 בתיאום ובהזמנה מראש. הרישום מתבצע דרך אתר האינטרנט של הגן הסולארי: http://www.haganhasolari.co.il/
המחיר: 40 שקלים למשתתף.

בנוסף, יתקיימו במהלך שבוע החג סיורים למורים ובני משפחותיהם.

 

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך:

 

 

 


אמא, אל תפספסי אף מבצע! הרשמי עכשיו חינם לניוז של שוגרבייבי

אימייל: אני מאשרת שקראתי ואני מסכימה לתנאי השימוש של האתר. המייל ישמש לצורך משלוח מבצעים ופרסומות.