פורסם ב- שונות
21 ספט 2016

אפליקציות לילדים / שהם דרורי-דולב

 

מפשים מתנות בעלות ערך לילדים? אפליקציות חינוכיות לילדים או משחקים חינוכיים יכולים, להיות פתרון זול יחסית למתנות, עם ערך מוסף לאורך זמן, מעבר לבהייה פסיבית מול סרטוני היוטיוב.


 

למשחקים חינוכיים אינטראקטיביים יתרונות רבים עבור דור המסכים. באפליקציה אחת ניתן לאגד מגוון רחב של פעילויות המאפשרות לימוד תוך כדי משחק ותרגול מיומנויות קוגניטיביות שונות.

 

טיפים למשחק ולימוד מוצלחים במכשירים אלקטרונים:

העדיפו תמיד משחק באייפדים או טאבלטים על פני טלפונים ניידים, הן בשל הגודל ומאמץ הראייה והן בשל הקרינה היוצאת מהמכשיר.

בזמן המשחק העבירו את המכשיר ל"מצב טיסה" על מנת לצמצם ככל האפשר את כמות הקרינה היוצאת ממנו.

העדיפו תמיד אפליקציות בתשלום המציגות את כל התוכן ונעדרות פרסומות או רכישות המשך. תוכלו להתחיל את הבדיקה בגרסת חינם של האפליקציה ובמידה ואהבתם, רכשו את גרסתה המלאה. בתחום האפליקציות לילדים, חצאי אפליקציות בחינם לא נועדו למשחק כפי שהן. מדובר לרוב בגרסאות Try before you buy, והן מציגות תוכן חלקי. התייחסו אליהן כאל פרסומת למוצר ולא כמוצר עצמו.

השתדלו להציג בפני הילד אפליקציות תואמות גיל על מנת לצמצם תחושת תסכול וחוסר יכולת. ככל שהילד קטן יותר, פשטות היא שם המשחק.

בידקו בעצמכם את האפליקציה לפני שהעברתם אותה לילדים.

אפליקציות יכולות להיות חלק מזמן האיכות שלנו עם הילדים (בייחוד אצל הקטנים יותר אך לא רק). מגע, קירבה, צחוק, שיחה ושירה הם רק חלק מהדברים היכולים להתקיים בין הורה לילד תוך משחק באפליקציה.

 

אפליקציות איכותיות לילדים

(וכולן תוצרת כחול לבן...)

 

אפליקציות לגילאי 1.5+

Giggling Time- Touch & Laugh

לינק למשחק באפסטור: http://apple.co/2cytOSn

אפליקציה לקטנטנים שכולה צחוק והנאה, אינה תלוית שפה, נותנת פידבק מידי לפעולה וקלה לתפעול. האפליקציה מסייעת לפיתוח קשר עין יד ומתרגלת מוטוריקה עדינה. מומלץ לשחק יחדיו לחיזוק קשר ילד הורה.

GIGL

 

 מילים ראשונות ZOOLA

לינק למשחק באפסטור:  http://apple.co/2czhTjW

 אפליקציה המיועדת לילדים הרוכשים את ראשית השפה שלהם. האפליקציה מסייעת לפיתוח אוצר המילים של הפעוט ולהגייה נכונה של המילים.

FW200

 

אפליקציות לגילאי 3+

גלגלי האוטובוס מסתובבים -משחקים חינוכיים לילדים בעברית

לינק למשחק באפסטור:  http://apple.co/2c9WzRl

שיר הילדים האהוב בעברית בשילוב משחקים אינטראקטיביים מהנים. האפליקציה מסייעת בשיפור השפה, ותרגול קואורדינציות יד/עין ומוטוריקה עדינה תוך מתן פידבקים חיוביים.

BW200

 

הסוד של מיה - לימוד מספרים וחשבון לגיל הרך מבית מטח לגילאי 3 – 5

לינק למשחק באפסטור:  http://apple.co/2czhduP

לינק למשחק בחנות האפליקציות של גוגל:  http://bit.ly/2cp1UdG

9 משחקי חשבון לגיל הרך. המשחקים חושפים את הילדים ליסודות הראשונים של המתמטיקה על ידי התנסויות בפעילויות שונות המתאימות לילדים צעירים, בדרך חווייתית ומהנה. 


MAYAMATA

 

 Where's the Duck? Around the World

לינק למשחק באפסטור: http://apple.co/2cKSk1s

הברווז הצהוב נסע לטייל בעולם, עזרו לנו למצוא אותו. משחק אינטראקטיבי המציג איורים צבעוניים ממקומות שונים בעולם ומסייע בפיתוח מיומנויות חשיבה וזיכרון. המשחק אינו תלוי שפה.

WITD

 

ויקידס-אנציקלופדיה שמדברת לילדים (גרסה מלאה)

לינק למשחק באפסטור: http://apple.co/2cPBE7J

לינק למשחק בחנות האפליקציות של גוגל: http://bit.ly/1eZR6hN

אנציקלופדיה שמדברת לילדים, פותחת שער קסום לעולם הידע והחקירה העצמאית. כל אחד מ-192 הערכים נכתב במיוחד עבור ילדים צעירים ומלווה בתמונות, קריינות, טקסט מנוקד וצלילים.

WIKIDS200

 

אפליקציות לגילאי 6+

 

 The Land of Venn - Geometric Defense

לינק למשחק באפסטור: http://apple.co/2csZ6Jy

משחק מהנה ומושקע בסגנון Tower defence ללימוד צורות גיאומטריות. תוך כדי משחק הילדים לומדים מונחים בסיסים בתחום הגאומטריה ומפתחים את יכולת החשיבה.

TL200

 

 Doodle Fun - כיף לקשקש!

לינק למשחק באפסטור:  http://apple.co/2cZM5pQ

דמיון ויצירתיות נפגשים באפליקציה אחת. האפליקציה מציגה חלקי איורים המאפשרים לילדים להפליג אל מחוזות הדמיון ולהמשיך את הציור כראות עיניהם ממש כמו ציור על דף נייר.

 DOODLEFUN

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך:

 • המלצות מד"א לחג פורים בטוח

  לקראת חג הפורים, מפרסמים במד"א את הנחיות לשמירה על בטיחות המתחפשים והחוגגים והמלצות כיצד לטפל במקרים של פציעות שונות

 • 5 טעויות נפוצות שהורים עושים עם כיסאות בטיחות

  הידעתם שעל פי הסטטיסטיקה כ 70% ממושבי הבטיחות מותקנים לא נכון? זה אומר ששבעה מכל עשרה ילדים נוסעים בצורה מסוכנת וככל הנראה, ההורים כלל לא מודעים לבעיות!

  הנה לפניכם חמש טעויות נפוצות של הורים בכל הקשור לכיסאות בטיחות ונסיעות עם ילדים ברכב. שימו לב כי המידע נכון לזמן כתיבת שורות אלו אך הנחיות הבטיחות והחוקים משתנים ולכן כדאי להתעדכן במידע העדכני באתר  'בטרם', בבלוג הבטיחות של שגיא שילר, באתר הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ובאתר משרד התחבורה.

 • פחדים לקראת לידה / אביטל גרינפלד מרדכי

  לידה ראשונה? שנייה? שלישית? לקראת כל לידה יש פחד כמעט לכל אישה. הפחד מהלידה נובע מהלא נודע, פחד מכאבי הצירים וגם מסיבה פחות מודעת והיא פחד מעוצמת האהבה.

  אביטל גרינפלד, מדריכת הכנה ללידה ומטפלת בשיטת קיי מסבירה  על מקור הפחדים , מעניקה טיפ ללידה טובה ופרטים על מפגש מיוחד לנשים לקראת לידה.

 • נכון או לא נכון? 9 מיתוסים על עור התינוק / ד"ר בוריס צוקרוב

  עורו העדין והדק של התינוק נחשף לאחר הלידה להשפעות של טמפרטורה, מזג אוויר, כימיקלים המצויים בסבון, חומרי כביסה, משחות וכו', נוטה להיות יבש ומגורה בקלות ולכן דורש טיפול מסור וקפדני. ד"ר בוריס צוקרוב, רופא עור, יועץ ל"בלנאום" ו"מוסטלה", מותגי דרמו קוסמטיקה לתינוקות ולילדים, מסייע בהפרכת מספר מיתוסים נפוצים:

 

 

 

אמא, אל תפספסי אף מבצע! הרשמי עכשיו חינם לניוז של שוגרבייבי

אימייל: אני מאשרת שקראתי ואני מסכימה לתנאי השימוש של האתר. המייל ישמש לצורך משלוח מבצעים ופרסומות.