פורסם ב- שונות
21 ספט 2016

אפליקציות לילדים / שהם דרורי-דולב

 

מפשים מתנות בעלות ערך לילדים? אפליקציות חינוכיות לילדים או משחקים חינוכיים יכולים, להיות פתרון זול יחסית למתנות, עם ערך מוסף לאורך זמן, מעבר לבהייה פסיבית מול סרטוני היוטיוב.

 

למשחקים חינוכיים אינטראקטיביים יתרונות רבים עבור דור המסכים. באפליקציה אחת ניתן לאגד מגוון רחב של פעילויות המאפשרות לימוד תוך כדי משחק ותרגול מיומנויות קוגניטיביות שונות.

 

טיפים למשחק ולימוד מוצלחים במכשירים אלקטרונים:

העדיפו תמיד משחק באייפדים או טאבלטים על פני טלפונים ניידים, הן בשל הגודל ומאמץ הראייה והן בשל הקרינה היוצאת מהמכשיר.

בזמן המשחק העבירו את המכשיר ל"מצב טיסה" על מנת לצמצם ככל האפשר את כמות הקרינה היוצאת ממנו.

העדיפו תמיד אפליקציות בתשלום המציגות את כל התוכן ונעדרות פרסומות או רכישות המשך. תוכלו להתחיל את הבדיקה בגרסת חינם של האפליקציה ובמידה ואהבתם, רכשו את גרסתה המלאה. בתחום האפליקציות לילדים, חצאי אפליקציות בחינם לא נועדו למשחק כפי שהן. מדובר לרוב בגרסאות Try before you buy, והן מציגות תוכן חלקי. התייחסו אליהן כאל פרסומת למוצר ולא כמוצר עצמו.

השתדלו להציג בפני הילד אפליקציות תואמות גיל על מנת לצמצם תחושת תסכול וחוסר יכולת. ככל שהילד קטן יותר, פשטות היא שם המשחק.

בידקו בעצמכם את האפליקציה לפני שהעברתם אותה לילדים.

אפליקציות יכולות להיות חלק מזמן האיכות שלנו עם הילדים (בייחוד אצל הקטנים יותר אך לא רק). מגע, קירבה, צחוק, שיחה ושירה הם רק חלק מהדברים היכולים להתקיים בין הורה לילד תוך משחק באפליקציה.

 

אפליקציות איכותיות לילדים

(וכולן תוצרת כחול לבן...)

 

אפליקציות לגילאי 1.5+

Giggling Time- Touch & Laugh

לינק למשחק באפסטור: http://apple.co/2cytOSn

אפליקציה לקטנטנים שכולה צחוק והנאה, אינה תלוית שפה, נותנת פידבק מידי לפעולה וקלה לתפעול. האפליקציה מסייעת לפיתוח קשר עין יד ומתרגלת מוטוריקה עדינה. מומלץ לשחק יחדיו לחיזוק קשר ילד הורה.

GIGL

 

 מילים ראשונות ZOOLA

לינק למשחק באפסטור:  http://apple.co/2czhTjW

 אפליקציה המיועדת לילדים הרוכשים את ראשית השפה שלהם. האפליקציה מסייעת לפיתוח אוצר המילים של הפעוט ולהגייה נכונה של המילים.

FW200

 

אפליקציות לגילאי 3+

גלגלי האוטובוס מסתובבים -משחקים חינוכיים לילדים בעברית

לינק למשחק באפסטור:  http://apple.co/2c9WzRl

שיר הילדים האהוב בעברית בשילוב משחקים אינטראקטיביים מהנים. האפליקציה מסייעת בשיפור השפה, ותרגול קואורדינציות יד/עין ומוטוריקה עדינה תוך מתן פידבקים חיוביים.

BW200

 

הסוד של מיה - לימוד מספרים וחשבון לגיל הרך מבית מטח לגילאי 3 – 5

לינק למשחק באפסטור:  http://apple.co/2czhduP

לינק למשחק בחנות האפליקציות של גוגל:  http://bit.ly/2cp1UdG

9 משחקי חשבון לגיל הרך. המשחקים חושפים את הילדים ליסודות הראשונים של המתמטיקה על ידי התנסויות בפעילויות שונות המתאימות לילדים צעירים, בדרך חווייתית ומהנה. 


MAYAMATA

 

 Where's the Duck? Around the World

לינק למשחק באפסטור: http://apple.co/2cKSk1s

הברווז הצהוב נסע לטייל בעולם, עזרו לנו למצוא אותו. משחק אינטראקטיבי המציג איורים צבעוניים ממקומות שונים בעולם ומסייע בפיתוח מיומנויות חשיבה וזיכרון. המשחק אינו תלוי שפה.

WITD

 

ויקידס-אנציקלופדיה שמדברת לילדים (גרסה מלאה)

לינק למשחק באפסטור: http://apple.co/2cPBE7J

לינק למשחק בחנות האפליקציות של גוגל: http://bit.ly/1eZR6hN

אנציקלופדיה שמדברת לילדים, פותחת שער קסום לעולם הידע והחקירה העצמאית. כל אחד מ-192 הערכים נכתב במיוחד עבור ילדים צעירים ומלווה בתמונות, קריינות, טקסט מנוקד וצלילים.

WIKIDS200

 

אפליקציות לגילאי 6+

 

 The Land of Venn - Geometric Defense

לינק למשחק באפסטור: http://apple.co/2csZ6Jy

משחק מהנה ומושקע בסגנון Tower defence ללימוד צורות גיאומטריות. תוך כדי משחק הילדים לומדים מונחים בסיסים בתחום הגאומטריה ומפתחים את יכולת החשיבה.

TL200

 

 Doodle Fun - כיף לקשקש!

לינק למשחק באפסטור:  http://apple.co/2cZM5pQ

דמיון ויצירתיות נפגשים באפליקציה אחת. האפליקציה מציגה חלקי איורים המאפשרים לילדים להפליג אל מחוזות הדמיון ולהמשיך את הציור כראות עיניהם ממש כמו ציור על דף נייר.

 DOODLEFUN

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך:

 • האם ועד הגן או הכיתה נושא אחריות במדורות ל"ג בעומר? עו"ד ורד כהן ועו"ד רענן בר–און

  האם ועדי הורים חשופים לתביעות בעקבות ל"ג בעומר ? מאת: עו"ד ורד כהן ועו"ד רענן בר – און, ממשרד בר – און, כהן, עורכי – דין

 • שאלות ותשובות על ביטוח תלמידים, פציעות ופיצוי כספי / עורכי הדין ורד כהן ורענן בר–און


  בית משפט השלום בחיפה קיבל בימים אלה תביעה שהגיש צעיר שנפצע כשהיה בכיתה י"ב, אחרי שנתלה על שער כדורגל בבית ספרו בצפון ונפל. בית המשפט קבע, שרשת בתי הספר ומשרד החינוך ישלמו לצעיר עשרות אלפי שקלים פיצויים.
  התאונה אירעה במגרש הקט-רגל שבבית ספרו של התובע. לגרסתו, במהלך משחק עם חבריו הוא נתלה על משקוף השער במטרה לבצע "עליות מתח", והשער נטה ונפל. לדבריו, הוא נפל על גבו וקיבל מכה בראש, ולאחר מכן משקוף השער נפל עליו. המשחק אמנם אירע במהלך חופשת חורף, אולם בסיומו של יום לימודי הכנה לבגרות שיזם בית הספר, ומבלי שהמגרש ננעל או שהיה בפיקוח של מורה.
  האחריות לתשלום הפיצוי חולקה בפסק הדין בין רשת בתי הספר לבין משרד החינוך, שנמצא גם הוא אחראי בגלל חובת הפיקוח שלו על בתי הספר בארץ. נדחתה טענת ההגנה, לפיה יש לחייב את הצעיר, שהיה אז תלמיד תיכון, ב "אשם תורם".

  עורכי הדין ורד כהן ורענן בר – און, אשר משרדם מטפל גם בתביעות נזקי גוף שנגרמו לילדים אשר נפגעו בבית הספר ובמהלך חופשה, מסבירים:

 • התמונות הזוכות בתחרות צילומי ההריון והלידה Birth Becomes Her 2018

  תחרות צילומי ההריון והלידה  Birth Becomes Her  פרסמה את התמונות הזוכות לשנת 2018:

 • 29 רעיונות ליום הולדת לילדים

  בשנים האחרונות נכחתי בעשרות (אם לא מאות) של אירועי יומולדת לילדים ויחד עם זאת, כל שנה, כשמגיע התור של אחת מבנותי לחגוג עולה השאלה מחדש - איפה ואיך נחגוג את היומולדת.

  אז בשביל עצמי, וגם עבורכם כמובן, הנה רשימה של רעיונות והצעות לחגיגות יום הולדת לילדים.

 

 

 


אמא, אל תפספסי אף מבצע! הרשמי עכשיו חינם לניוז של שוגרבייבי

אימייל: אני מאשרת שקראתי ואני מסכימה לתנאי השימוש של האתר. המייל ישמש לצורך משלוח מבצעים ופרסומות.