13 אוק 2017

אמהות מעוררות השראה: אריאלה סוויד

היא אמא לארבעה בנים והמנכ"לית של TLV Generator, תוכנית סטארטאפים ייחודית העוזרת ליזמים לעבור מרעיון לסטארטאפ תוך 120 ימים. קבלו את האם מעוררת ההשראה שלנו להשבוע: אריאלה סוויד

 

כיצד נולד העסק?
אלי סוויד בעלי הוא יזם סטארטאפ סדרתי המתמחה בשלב מוקדם עם ניסיון של מעל 20 שנה. ליוויתי אותו במרבית המיזמים שלו, לרוב מאחורי הקלעים, בהיותי מועסקת כשכירה במשרה מלאה. בשנים האחרונות עזבתי את מקום עבודתי הקודם והצטרפתי כשותפה. כעת אני מכהנת כמנכ״לית TLV Generator, שם משמש אלי כCTO.

בהסתמך על נסיון רב וטכנולוגיות עדכניות - שחלקן פותחו על ידי צוות הפיתוח שלנו - ידענו שאנו יכולים לעשות שינוי משמעותי אצל יזמים שיש להם רעיון עסקי מצויין ונסיון ויכולת ביצוע בתחום העסקי, אולם אין להם את הרקע הטכנולוגי ואת ההבנה של איך צריך לפעול סטארטאפ בצורה יעילה בדרך להצלחה. חברנו לאנשי מקצוע מובילים בתחום, ויחד הקמנו את תכנית הגנרטור - שאינה ״מאיצה״ סטרטאפים״ אלא מייצרת אותם משלב הרעיון לכדי בשלות להשקעה.

מה הם אתגרי העסק?
אנו מציגים מודל שונה לחלוטין לסטרטאפים מזה המקובל היום - אין צורך בשותף טכנולוגי, די ברעיון טוב וצוות מחוייב. מצד שני, אנו אומרים בפה מלא שהמחשבה שמשקיע כלשהו יממן סטרטאפ שעדיין אין לו מוצר ומשתמשים אינה יותר מאשליה. אחד האתגרים הינו לשכנע צוותים מתאימים להשקיע מכספם - כפי שעושים בכל עסק עצמאי - כדי להפוך את הסטרטאפ שלהם מחלום למציאות.

כפי שלמדנו על בשרנו המחוייבות הנדרשת בעסקי הסטרטאפ הינה מוחלטת. לא קל לגרום לצוותים שאינם מנוסים בתחום להבין זאת, אך בעקבות הצלחותיו הראשוניות של הגנרטור אנו פוגשים יותר ויותר יזמים שתפסו את העניין.

כיצד את משלבת בין קריירה לאימהות?
יש לי ארבעה בנים, שהגדול שבהם כבר עזב את הבית. אין ספק שכשהילדים היו קטנים היה לי קשה יותר - אך היום בן ה16 מטפל באחיו הקטנים, ובעלי היקר גם הוא עושה את חלקו. בכל בוקר אני עדיין מלווה את דוד הקטן לבית הספר ואנחנו עושים תורנות בין הילדים הגדולים ובין אלי מי מחזיר אותו בסוף היום. אני שמחה שבמהלך השבוע יש ימים בהם אני מוצאת את עצמי מוקדם יותר בבית עם זמן ילדים, גם אם זה אומר שהעבודה תימשך באותו היום לשעות הערב. זה כמובן עניין אישי, אבל אני מאמינה שאמהות אינה אמורה להפריע להגשמה העצמית בשום תחום, בודאי לא בהייטק.


איפה את רואה את עצמך בעוד 5 שנים?
בדיוק באותו מקום, מנהלת את TLV Generator - אבל עם הרבה יותר חברות פורטפוליו, הצלחות ואקזיטים להם סייענו. אשמח במיוחד לראות יזמים שמגיעים מרקע בלתי צפוי, לאו דוקא טכנולוגי, ומצליחים בעזרתנו להפוך את המיזם שהקימו להצלחה ענקית.

מה הטיפ שלך לאימהות אחרות?: 
אני חילונית עם נטיה למסורת, אבל דבר אחד למדתי מהחרדים - הילדים יכולים וצריכים לטפל בעצמם, כאשר הגדולים עוזרים עם הקטנים. זה לא רק מקל על חיי האמא בפרט וההורים בכלל, אלא גם מקנה להם לקחים שלא ילמדו בשום דרך אחרת.

צילום: יח"צ

 

TLV Generator

רחוב קרליבך 10 

לינק

 

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך:

 • אמהות מעוררות השראה: יעל וינר

  היא מחברת הספר "קסמים שבלב", אמא חד הורית, עורכת דין, מאסטר בשיטת NLP , מלווה הורים ומנחה סדנאות להורים. 

  גישת "קסמים שבלב" היא  גישה מעשית המאפשרת את חיזוק תחושת הביטחון העצמי של ילדים ללא תלות בהצלחות וחיזוק האהבה והתקשורת בבית.
  הגישה מקנה כלים לשימוש בסיטואציות היום יום (כולל הוויכוחים והאתגרים היום יומיים) כאפשרות לאימון הילדים במיומנויות רגשיות מעצימות, גמישות התנהגותית וחיבור לכוחות פנימיים. הגישה מבוססת על טכניקת ה- N.L.P *.

 • אמהות מעוררות השראה: רוית סימון

  היא אמא ל 4 ילדים קטנים אשר עקרה מהמרכז לגליל כדי לפתוח עסק לצילום נערות בחיק הטבע באווירה רומנטית בסגנון סוף המאה ה-19 (צילומי הנסיכה והעדשה). איך היא משלבת בין קריירה עצמאית לגידול 4 ילדים? הכירו  את האמא המעוררת השראה שלנו: רוית סימון.

 • אמהות מעוררות השראה: פנינה זינגר

   

  היא אמא ל 4 ילדים ושותפה בחברה המונה 30 עובדים. היא בחזית הטכנולוגיה אך מקפידה במקביל לעבודה לאתגר את עצמה בספורט, התנדבות ותחביבים נוספים. הכירו את האם מעוררת ההשראה של השבוע - פנינה זינגר.

 • אמהות מעוררות השראה: ג'ולי ארג'מני

  היא ציונית שעלתה מארה"ב לישראל,  אמא ל 12 ילדים ובמהלך השנים גידלה 13 ילדי אמנה ובמקביל בעלת משרד תיווך מצליח במודיעין. איך היא עושה את זה? קבלו את האמא המעוררת השראה שלנו: ג'ולי ארג'מני

 

 

 


אמא, אל תפספסי אף מבצע! הרשמי עכשיו חינם לניוז של שוגרבייבי

אימייל: אני מאשרת שקראתי ואני מסכימה לתנאי השימוש של האתר. המייל ישמש לצורך משלוח מבצעים ופרסומות.