שינה

פסח מתקרב ואיתו החופש (הכמעט) גדול. הילדים בבית או בקייטנות, אין שגרה קבועה וסדר יום, הגדולים יותר הולכים לישון וקמים מתי שרק בא להם והבלגן חוגג. אני כאן כדי לתת טיפים להתמודדות בליל הסדר, לשמור על הרגלי השינה כמה שאפשר וגם איך להחזיר את המצב לקדמותו בסיום החופשה.

מהרגע שנולד לנו תינוק מתחילים להפחיד אותנו עם מונחים על רגעים מאיימים ומשברים צפויים כדוגמת גזים, משבר ארבעת החודשים, קפיצות גדילה, גיל שנתיים האיום/ "terrible twos" ועוד.

התינוק מתחיל להפוך לפעוט, מראה סימני עצמאות ואתם מתחילים לחשוב שמתקרב הרגע להעבירו למיטה של גדולים. מהם הסימנים שהילד מוכן למעבר וכיצד ניתן לעשות זאת בצורה הטובה והחלקה ביותר.

אין הורה שלא שמע את המונח "טקס שינה" לפחות פעם אחת מרגע שהפך להורה. אך מה בעצם משמעותו של טקס השינה, ממתי כדאי להתחיל לבצע אותו, מה המטרה שלו, למה צריך אותו ואיך הוא עוזר לילדים שלנו.

מחקר חדש מארה"ב מאשר מה שכולנו כבר יודעים: ככל שמספר הילדים עולה, מספר שעות השינה של האם יורד. ומה עם האבות? התשובה מטה...

 

מאמר שפרסם ד"ר איתי גל ב YNET  מפרט את שעות השינה המומלצות לילדים בחלוקה על פי גילאים. לקריאת המאמר המלא לחצו כאן

 

 

מחקר אוסטרלי מגלה שלא פחות חשוב מכמות השינה  של הילד היא שעת ההשכבה עצמה

רץ ברשת: האב שמרדים את בנו ב 40 שניות בעזרת טישו!

זה נשמע לא הגיוני אבל מסתבר שזה עובד - כשיש רעש לבן ברקע, תינוקות ישנים טוב יותר. לחצו וגלו כיצד

להיות הורים לתאומים, יכול להיות כיף גדול, במידה ויודעים איך להתמודד עם הכל פעמיים. גידול תאומים, הוא לא דבר פשוט וקל בכל גיל ולכן קבלו מספר טיפים שיעזרו לכם לצלוח את ההשכבות כבר מהימים הראשונים.

לרגל יום הפג הבינלאומי שיתקיים ב 19.11 מאמר של יועצת השינה דבורה זהבי על הייחודיות בשינת פגים  

רבות מדובר על טקס שינה ועל חשיבותו ובצדק. דבורה זהבי, יועצת שינה בכירה יועצת למותג החיתולים פמפרס מסבירה

נותנים לה לישון אתכם בלילה, פשוט כי אין לכם כבר כוח? חושבים שאם תיתנו לו לבכות במיטה זה יעזור? בעיות שינה אצל פעוטות יכולות להוציא מדעתו כל הורה, שמתקשה לתפקד בשל העייפות הקשה. חיים עמית מייעץ איך ניתן לפתור את הבעיה

הדבר הכייפי בלחבר סיפור לילה טוב משלכם הוא שאתם יכולים לשלב את שמות הילדים ולהתפרע לגמרי עם הדמיון והיצירתיות.. מוכנים? מתחילים..

רובנו נתקלים מתישהו בלפחות בעיה אחת או שתיים הקשורות לשינה. הם מתעוררים באמצע הלילה עם קושי להירדם חזרה, צועקים ובוכים... ואנחנו צריכים להתמודד עם הקושי, כשאנחנו תשושים ומתוסכלים .

הורים רבים פונים אלי עם שאלות בנוגע להרגלי השינה של ילדיהם. קיבצתי עבורכם מספר שאלות שחוזרות על עצמן. תשובותיי יכולות לעזור לכם להפריך מיתוסים בנוגע להרגל השינה של הקטנטנים

כמה שעות שינה ילד צריך מגיל 0 ועד גיל חמש ומה החלוקה הנכונה על פני שעות היממה? יועצת השינה אורית פלד צייטלין עם טבלה שתסדר לכם את כל המידע.

לעיתים נדמה לנו שמרגע שהפכנו להורים המושג "שנת לילה רצופה" הפך להיות חלום רחוק ובלתי מושג. המושג "לילה לבן" הפך להיות המציאות של רבים מאיתנו. קמים אינספור פעמים במהלך הלילה לבקבוק, למוצץ, לנשיקה, לחיבוק, לנדנד על הידיים, להחליף חיתול ובבוקר מוצאים את עצמנו דחוקים בקצה המיטה שלנו כשהזאטוט ישן מבסוט עם ידיים פרושות לצדדים.