שינה

 

מאמר שפרסם ד"ר איתי גל ב YNET  מפרט את שעות השינה המומלצות לילדים בחלוקה על פי גילאים. לקריאת המאמר המלא לחצו כאן

 

 

מחקר אוסטרלי חדש מגלה שלא פחות חשוב מכמות השינה  של הילד היא שעת ההשכבה עצמה

רץ ברשת: האב שמרדים את בנו ב 40 שניות בעזרת טישו!

זה נשמע לא הגיוני אבל מסתבר שזה עובד - כשיש רעש לבן ברקע, תינוקות ישנים טוב יותר. לחצו וגלו כיצד

להיות הורים לתאומים, יכול להיות כיף גדול, במידה ויודעים איך להתמודד עם הכל פעמיים. גידול תאומים, הוא לא דבר פשוט וקל בכל גיל ולכן קבלו מספר טיפים שיעזרו לכם לצלוח את ההשכבות כבר מהימים הראשונים.

תינוקות זקוקים לזמן שינה כפול ממבוגרים. כשתינוקך ישן, זה הזמן שבו גופו מייצר הורמוני גדילה ולכן פרקי שינה איכותית חשובים לתינוקך לא פחות מההזנה שהוא מקבל. על מה עוד משפיעה השינה?

לרגל יום הפג הבינלאומי שיתקיים ב 19.11 מאמר של יועצת השינה דבורה זהבי על הייחודיות בשינת פגים  

רבות מדובר על טקס שינה ועל חשיבותו ובצדק. דבורה זהבי, יועצת שינה בכירה יועצת למותג החיתולים פמפרס מסבירה

דבורה זהבי יועצת שינה בכירה ויועצת למותג החיתולים פמפרס מסבירה על מעבר שעון החורף הקרוב וההשפעה שלו על התינוק

נותנים לה לישון אתכם בלילה, פשוט כי אין לכם כבר כוח? חושבים שאם תיתנו לו לבכות במיטה זה יעזור? בעיות שינה אצל פעוטות יכולות להוציא מדעתו כל הורה, שמתקשה לתפקד בשל העייפות הקשה. חיים עמית מייעץ איך ניתן לפתור את הבעיה

הדבר הכייפי בלחבר סיפור לילה טוב משלכם הוא שאתם יכולים לשלב את שמות הילדים ולהתפרע לגמרי עם הדמיון והיצירתיות.. מוכנים? מתחילים..

מתקשים להרדים את התינוק? אולי תנסו להשמיע ברקע צליל של מייבש שיער, של מיקרוגל, ללטף בין העיניים או את שיטת האומפה לומפה..    

רובנו נתקלים מתישהו בלפחות בעיה אחת או שתיים הקשורות לשינה. הם מתעוררים באמצע הלילה עם קושי להירדם חזרה, צועקים ובוכים... ואנחנו צריכים להתמודד עם הקושי, כשאנחנו תשושים ומתוסכלים .

תוצאות מחקר חדש שפורסמו ב YNET קובעות כי שינה עם התינוק מעלה משמעותית את הסיכון למוות בעריסה וזאת בניגוד למחקרים קודמים שדווקא הראו ההפך...

מתח, חרדות, שינויים, עייפות יתר, מחלה וצפייה בתכנים לא מתאימים בטלוויזיה או במחשב - כולם עלולים לגרום לחלומות רעים. כדי להפחית את הסיכוי מומלץ לפעול בדרכים הבאות:

הורים רבים פונים אלי עם שאלות בנוגע להרגלי השינה של ילדיהם. קיבצתי עבורכם מספר שאלות שחוזרות על עצמן. תשובותיי יכולות לעזור לכם להפריך מיתוסים בנוגע להרגל השינה של הקטנטנים

כמה שעות שינה ילד צריך מגיל 0 ועד גיל חמש ומה החלוקה הנכונה על פני שעות היממה? יועצת השינה אורית פלד צייטלין עם טבלה שתסדר לכם את כל המידע.

לעיתים נדמה לנו שמרגע שהפכנו להורים המושג "שנת לילה רצופה" הפך להיות חלום רחוק ובלתי מושג. המושג "לילה לבן" הפך להיות המציאות של רבים מאיתנו. קמים אינספור פעמים במהלך הלילה לבקבוק, למוצץ, לנשיקה, לחיבוק, לנדנד על הידיים, להחליף חיתול ובבוקר מוצאים את עצמנו דחוקים בקצה המיטה שלנו כשהזאטוט ישן מבסוט עם ידיים פרושות לצדדים.