רפואה שלמה


תחושת כאב מתחילה בדרך כלל בגיל הינקות, עם בקיעת השיניים הראשונות. במהלך השנים, אין כמעט הורה שלא מתמודד עם ילד הסובל מכאב כלשהוא. תחושת חוסר האונים של ההורה, שרואה את ילדו סובל מכאבים, היא מתסכלת. תפקידנו כהורים הינו להעניק להם טיפול הולם במטרה להפחית את כאבם ולשפר את הרגשתם.

ד"ר דן שטיינמץ, מומחה לרפואת ילדים ובני נוער, בהוד השרון, עושה סדר בנושא סוגי הכאב ומסייע לנו לדעת מתי ואיך לעזור לילדים שלנו:

בפוסט של משרד הבריאות בפייסבוק מזמין המשרד את הגולשים לשלוח למייל את כתובת המגורים ולקבל מדבקה שתעזור לזכור לא לשכוח ילדים ברכב.

לדברי רביד דורון, אופטומטריסטית מוסמכת (Ph.D), מטעם MOJO מותג האופטיקה לילדים ולנוער "בדיקות עיניים בגילאי הילדות חשובות מאוד הואיל ו-25 אחוזים מהילדים בגילאי הגן ובית-הספר עלולים לסבול מבעיות ראייה (עפ"י AOA האגודה האמריקאית לאופטומטריה)."

תוצאות מחקר חדש פורסמו באתר American Academy of Pediatrics ולפיו קיים קשר בין שתיית משקאות ממותקים של האם במהלך ההריון לשומן גוף אצל ילדים בגיל מאוחר יותר.

מעל 2 מיליון תלמידים יוצאים לחופשת הקיץ, שמפרה את השגרה. כדי לעבור את החופש בשלום, ריכזו 'במכון לאיכות ברפואה' של ההסתדרות הרפואית (הר"י) והחברה הישראלית לרפואת ספורט, המלצות חשובות

מחקר חדש מקנדה אשר פורסם ב American Journal of Clinical Nutrition מצא כי ילדים אשר שותים חלב פרה גבוהים יותר מאלו השותים חלב צמחי, חלב סויה ואחרים

מזג האוויר החם בחוץ, יכול להעיק על הקטנטנים ולכן חשוב להקל עליהם ככל האפשר.
להלן מספר טיפים שניתנו ע"י יועצת לפיליפס AVENT - עדי חיון מייסדת " בייבי בית- טיפת חלב פרטית עד הבית" , כך שתוכלו לשמור על התינוקות שלכם רגועים ובטוחים, בזמן שהם נהנים מהשמש.

ציפורי לילה? אם אתם מתכננים להביא ילדים לעולם, כדאי לקרוא את השורות הבאות:

החוק לפיקוח על איכות המזון ותזונה נכונה במוסדות חינוך נחקק כבר בשנת 2014 אך יישומו בפועל מתעכב עקב לחץ חרדי.

למרות פניות חוזרות ונשנות של האחודה לאורח חיים בריא בישראל לשר בנט, עדיין לא נקבע דיון בועדה לשם אישור סופי של התקנות.

החשש הגדול הוא: עיכוב נוסף ימנע היערכות מספקת של מוסדות הלימוד ליישום החוק כבר בשנת הלימודים הקרובה. 

קראו מטה איך אתן האמהות יכולות להשפיע  ולקדם את יישום החוק הכה חשוב הזה, חוק אשר משפיע על בריאות ילדינו.

תוצאות מחקר חדש מאוניברסיטת דיוק בארה"ב מראות שיפור בתפקוד ילדים אוטיסטים לאחר עירוי של דם טבורי.

עם פתיחת עונת הרחצה המוקדמת מפרסם מגן דוד אדום הנחיות לשמירה על בטיחות במהלך השהות בים ובבריכה.

מד"א קורא לציבור לרחוץ רק בחופים מוכרזים, להישמע להוראות המצילים ולהזעיק בכל צורך רפואי את צוותי מד"א בטלפון חירום 101

המרכז הרפואי זיו בצפת מזהיר את הציבור מכוויות מזיקוקי דינור ומנגלים ומהשימוש בתרסיסי קצף ושלג מסוכנים, העלולים לפגוע בעיניים

בקרוב יחגוג עם ישראל את חג הפורים. מדי שנה מטפלים צוותי מד"א בפציעות שונות של ילדים, בני נוער ומבוגרים כתוצאה מעיסוק במשחקים מסוכנים, מלבישת תחפושות שאינן עומדות בתקני הבטיחות הנדרשים ועוד, בימים אלו כבר נשמעים הדי פיצוצי הנפצים ברחובות כשבשנה שעברה החובשים והפאראמדיקים של מד"א טיפלו ופינו לבי"ח בלינסון נער כבן 12 לאחר שנפצע בפנים מנפץ.


מתוצאות סקירה חדשה שפורסמה ב Emed עולה כי נשים יכולות לאכול יותר מקוביות קרח בזמן צירים, ללא עליה בשיעור הסיבוכים.

ט"ו בשבט הגיע ובמגן דוד אדום מפרסמים שורת אזהרות, המלצות וטיפים כיצד לשמור על עצמכם ועל ילדיכם מהפיצוחים והפירות היבשים בחג הקרוב - הורים, נקטו בצעדי זהירות ופקחו עין!

עפ"י דיווחים ב SUN, אמא מניו ג'רזי נחרדה לגלות עובש מסתתר בתוך סופי הג'ירף:

מחקר ראשון מסוגו בעולם שנערך במרכז הרפואי זיו  מגלה כי טיפול בליצנות רפואית משפר יכולות תקשורת בקרב ילדים אוטיסטים.

עכשיו זה מוכח מדעית: זמן הלידה קובע באיזו שעה הילד יאהב להתעורר והרבה מעבר.

במסגרת מחקר שעורך משרד הבריאות, בשיתוף חוקרים ממכון התקנים ומאוניברסיטת חיפה, נבדקו מתכות כבדות בתכשיטי ילדים. התוצאות, קצת מדאיגות.


חג הסוכות הבא עלינו לטובה, מביא עימו גם מטיילים רבים, המנצלים את ימי השמש האחרונים לפני בוא החורף ומסיירים בכל פינה בארץ. על כן, נרשמות במד"א קריאות מרובות לטיפול בנפגעי התייבשות, תאונות דרכים וכן לחילוץ מטיילים שנותרו ללא מזון ושתייה באזורים שונים.

עמוד 1 מתוך 7