רפואה שלמה

בעיית הגזים אצל תינוקות היא בעיה מוכרת אשר מדירה שינה מעיני התינוק והאם כאחד. שלי לביא, יועצת להתפתחות תינוקות של המותג NUBY מסבירה כיצד ניתן להקל על אי הנוחות, הבכי והכאבים הנלווים באמצעות כמה שלבים פשוטים, בדרך טבעית וללא תוספים תזונתיים!

מחקר חדש באוניברסיטה העברית קובע:  "לשקול טיפול בסרטרלין בנשים בהיריון עם תסמיני דיכאון וחרדה"
עוד קבע אחד ממובילי המחקר, ד״ר אילן מתוק מביה״ס לרוקחות: "יש להדגיש כי באישה המטופלת כבר בנוגדי דכאון ומאוזנת אין להחליף את הטיפול התרופתי הקיים. ראוי לציין כי המחקר לא בוצע עבור אף גורם ולא מומן על ידי אף גוף חיצוני"

מחקר חדש מבריטניה עם תוצאות לא מעודדות לאמהות עם משפחות ברוכות ילדים...

רשות ההגבלים הודיעה לאחרונה (9.1.2018) על הארכת הצו ב 5 שנים נוספות כך שיולדות יוכלו לבחור בין 3 תמ"לים במחלקת היולדות: נוטרילון, סימילאק או מטרנה.

תוצאות של מחקר קנדי מגלות כי ילדים אשר אוכלים באופן קבוע ארוחות עם הוריהם ואחיהם בריאים יותר מאלו שלא.

מחקר שבדי אחר מוסיף כי ילדים אשר אוכלים מזון בריא מאושרים יותר, בעלי בטחון עצמי גבוה ועם פחות סיכוי להצקות מחבריהם ללימודים.

בכל שנה חוזרות הפגיעות השכיחות בחג החנוכה הנגרמות לרוב מחנק מסופגניות, מכוויות שמן רותח, כוויות בעקבות התלקחות נרות החנוכה, שאיפת גופים זרים וחנק כתוצאה מאכילת מטבעות שוקולד וממשחק בסביבונים.

במד"א מזהירים מהסכנות האורבות במהלך חג החנוכה ומגישים לכם את המדריך השלם להימנעות מסכנות החג וטיפול בהן במידת הצורך.

אין הורה שבשלב זה או אחר לא נתקל בכינים.

אם אתם רוצים לנסות דרך אחרת להיפטר מהמטרד, ללא חומרים כימיים, ודאי תשמחו לדעת שקיימים צמחים שיכולים למגר את הכינים באופן טבעי.

אבי ציטרשפילר, עשבונאי, הרבליסט ובעלי "חוות דרך התבלינים" בבית לחם הגלילית מרחיב על הנושא:

קלייר בולן- ג'ונס פרסמה ב 18.10.17 בפייסבוק פוסט עם טריק בו היא משתמשת שנים.

48 שעות אחר כך, לפוסט מעל 80,000 שיתופים, כתבות באתרי תוכן מובילים ותגובות נלהבות של הורים.

 

מדי שנה מוזנקים צוותי מד"א להעניק טיפול רפואי ללמעלה מ-2,000 בני אדם במהלך יום הכיפורים. מתוכן, מאות קריאות הינן כתוצאה מפגיעות אופניים- הן של רוכבי האופניים עצמם והן של הולכי הרגל וילדים הצועדים ברחובות. מאות קריאות נוספות עוסקות בהתעלפויות כתוצאה מהצום.

על מנת להעניק מענה רפואי מיידי ומקצועי לכל קריאה המתקבלת במוקד החירום 101 של מד"א במהלך צום הכיפורים, נערכים צוותי מד"א בכוחות מתוגברים ולצד הצוותים בתחנות מד"א והכוננים הנמצאים ברחבי הערים יפעלו גם כונני מד"א המצוידים בציוד רפואי מתקדם (הכולל דפיברילטורים) אשר מתפללים בבתי הכנסת ברחבי הארץ, ויוכלו להעניק טיפול רפואי מיידי למתפללים שיחושו ברע. בנוסף, יוצבו בכוננות גבוהה שני מסוקי מד"א, המשמשים לפינוי ולהצלת חיים באזורים מרוחקים, בצפון הארץ ובדרומה.


תחושת כאב מתחילה בדרך כלל בגיל הינקות, עם בקיעת השיניים הראשונות. במהלך השנים, אין כמעט הורה שלא מתמודד עם ילד הסובל מכאב כלשהוא. תחושת חוסר האונים של ההורה, שרואה את ילדו סובל מכאבים, היא מתסכלת. תפקידנו כהורים הינו להעניק להם טיפול הולם במטרה להפחית את כאבם ולשפר את הרגשתם.

ד"ר דן שטיינמץ, מומחה לרפואת ילדים ובני נוער, בהוד השרון, עושה סדר בנושא סוגי הכאב ומסייע לנו לדעת מתי ואיך לעזור לילדים שלנו:

בפוסט של משרד הבריאות בפייסבוק מזמין המשרד את הגולשים לשלוח למייל את כתובת המגורים ולקבל מדבקה שתעזור לזכור לא לשכוח ילדים ברכב.

לדברי רביד דורון, אופטומטריסטית מוסמכת (Ph.D), מטעם MOJO מותג האופטיקה לילדים ולנוער "בדיקות עיניים בגילאי הילדות חשובות מאוד הואיל ו-25 אחוזים מהילדים בגילאי הגן ובית-הספר עלולים לסבול מבעיות ראייה (עפ"י AOA האגודה האמריקאית לאופטומטריה)."

תוצאות מחקר חדש פורסמו באתר American Academy of Pediatrics ולפיו קיים קשר בין שתיית משקאות ממותקים של האם במהלך ההריון לשומן גוף אצל ילדים בגיל מאוחר יותר.

מעל 2 מיליון תלמידים יוצאים לחופשת הקיץ, שמפרה את השגרה. כדי לעבור את החופש בשלום, ריכזו 'במכון לאיכות ברפואה' של ההסתדרות הרפואית (הר"י) והחברה הישראלית לרפואת ספורט, המלצות חשובות

מחקר חדש מקנדה אשר פורסם ב American Journal of Clinical Nutrition מצא כי ילדים אשר שותים חלב פרה גבוהים יותר מאלו השותים חלב צמחי, חלב סויה ואחרים

מזג האוויר החם בחוץ, יכול להעיק על הקטנטנים ולכן חשוב להקל עליהם ככל האפשר.
להלן מספר טיפים שניתנו ע"י יועצת לפיליפס AVENT - עדי חיון מייסדת " בייבי בית- טיפת חלב פרטית עד הבית" , כך שתוכלו לשמור על התינוקות שלכם רגועים ובטוחים, בזמן שהם נהנים מהשמש.

ציפורי לילה? אם אתם מתכננים להביא ילדים לעולם, כדאי לקרוא את השורות הבאות:

החוק לפיקוח על איכות המזון ותזונה נכונה במוסדות חינוך נחקק כבר בשנת 2014 אך יישומו בפועל מתעכב עקב לחץ חרדי.

למרות פניות חוזרות ונשנות של האחודה לאורח חיים בריא בישראל לשר בנט, עדיין לא נקבע דיון בועדה לשם אישור סופי של התקנות.

החשש הגדול הוא: עיכוב נוסף ימנע היערכות מספקת של מוסדות הלימוד ליישום החוק כבר בשנת הלימודים הקרובה. 

קראו מטה איך אתן האמהות יכולות להשפיע  ולקדם את יישום החוק הכה חשוב הזה, חוק אשר משפיע על בריאות ילדינו.

תוצאות מחקר חדש מאוניברסיטת דיוק בארה"ב מראות שיפור בתפקוד ילדים אוטיסטים לאחר עירוי של דם טבורי.

עם פתיחת עונת הרחצה המוקדמת מפרסם מגן דוד אדום הנחיות לשמירה על בטיחות במהלך השהות בים ובבריכה.

מד"א קורא לציבור לרחוץ רק בחופים מוכרזים, להישמע להוראות המצילים ולהזעיק בכל צורך רפואי את צוותי מד"א בטלפון חירום 101

עמוד 1 מתוך 6