כלכלת משפחה

המאמר נכתב על ידי: רויטל דור-וילק, יועצת השקעות ופנסיה

האם חיסכון פנסיוני אמור להגן על ילדינו ? כששאלתי את החברה שלי על כך, אז היא ענתה "שיש קשר כי אם תהיה לה קצבה פנסיונית גבוהה, אז לא רק שילדיה לא יצטרכו לדאוג לפרנסתה כשתהיה פנסיונרית, אלא גם תהיה לה היכולת להמשיך ולעזור להם ולנכדיה..."

קודם כל, חברתי צדקה ! אבל לא לזה התכוונתי.

אתם מוזמנים להוריד בחינם את החוברת: כיצד חוסכים לפנסיה -  14 כללי אצבע לשיפור החיסכון הפנסיוני.

לאמהות טריות הרבה פעמים מגיע כסף מהמדינה ופעמים רבות הן כלל לא מודעות לכך, או מודעות רק לאספקטים מסוימים של הסכום המגיע. רוצים לדעת אם גם לכם מגיע? קראו את המאמר:

רכישת דירה מהווה את אחת העסקאות המשמעותיות  ביותר במהלך החיים של כל אחד ואחת מאיתנו, וזאת בעיקר בשל העלות הכספית הגבוהה הנלווית לביצוע העסקה.   

למרות המצב הכלכלי הלא ברור, נראה שהילד הישראלי לא יכול להתלונן על ההשקעה של הוריו בו: מתברר שההורה הישראלי דואג לעתיד ילדיו ולמעלה ממחצית (53%) מהורי ישראל פותחים תוכנית חיסכון עבור ילדיהם - כך עולה מסקר שערך בנק מזרחי-טפחות.

מגיל 3, בדקנו מה אפשר לעשות עם הכסף שהתפנה. החוק, כידוע, היטיב עם משפחות בעלות ילדים קטנים ששילמו באופן מלא עבור הגן עד שהילד הגיע לגן חובה (גיל חמש), וכעת, בעקבות החוק החדש, משלמים רק עד גיל שלוש. מאת אורי שפאן, מנהל הלקוחות בחדר העסקאות של מזרחי - טפחות

כל אזרח במדינת ישראל זכאי לשירותי בריאות בסיסיים. שירותים אלה מפורטים במסגרת חוק ביטוח בריאות ממלכתי וניתנים לנו באמצעות קופות החולים. למרות ההבטחה הגדולה הגלומה בחוק, המצב בפועל הוא שחלק מהשירותים הניתנים דרכו צומצמו מאוד. במאמר זה הסבר אודות ביטוחי בריאות פרטיים וחשיבותם למשפחה.