כלכלת משפחה

לאמהות טריות הרבה פעמים מגיע כסף מהמדינה ופעמים רבות הן כלל לא מודעות לכך, או מודעות רק לאספקטים מסוימים של הסכום המגיע. רוצים לדעת אם גם לכם מגיע? קראו את המאמר:

רכישת דירה מהווה את אחת העסקאות המשמעותיות  ביותר במהלך החיים של כל אחד ואחת מאיתנו, וזאת בעיקר בשל העלות הכספית הגבוהה הנלווית לביצוע העסקה.   

למרות המצב הכלכלי הלא ברור, נראה שהילד הישראלי לא יכול להתלונן על ההשקעה של הוריו בו: מתברר שההורה הישראלי דואג לעתיד ילדיו ולמעלה ממחצית (53%) מהורי ישראל פותחים תוכנית חיסכון עבור ילדיהם - כך עולה מסקר שערך בנק מזרחי-טפחות.

מגיל 3, בדקנו מה אפשר לעשות עם הכסף שהתפנה. החוק, כידוע, היטיב עם משפחות בעלות ילדים קטנים ששילמו באופן מלא עבור הגן עד שהילד הגיע לגן חובה (גיל חמש), וכעת, בעקבות החוק החדש, משלמים רק עד גיל שלוש. מאת אורי שפאן, מנהל הלקוחות בחדר העסקאות של מזרחי - טפחות

כל אזרח במדינת ישראל זכאי לשירותי בריאות בסיסיים. שירותים אלה מפורטים במסגרת חוק ביטוח בריאות ממלכתי וניתנים לנו באמצעות קופות החולים. למרות ההבטחה הגדולה הגלומה בחוק, המצב בפועל הוא שחלק מהשירותים הניתנים דרכו צומצמו מאוד. במאמר זה הסבר אודות ביטוחי בריאות פרטיים וחשיבותם למשפחה.