חינוך והורות

אם הילדים שלכם  משתמשים באצבעות כאשר הם לומדים מתמטיקה, זה יותר בסדר גמור - כך לדברי חוקרים מאוניברסיטת בריסטול.

המעבר לכיתה א' עלול להיות טראומטי עבור הילד, אך יש המון דברים שההורים יכולים לעשות כדי להקל עליו. הנה 3 דרכים שאותן כדאי להכיר

פרופ' אסתר דרומי, קלינאית תקשורת ויועצת מדעית ב-Hackathon Tiny love על חשיבות הקראת סיפורים לילדים וחמישה דברים אליהם חשוב לשים לב:


לקראת חופשת הקיץ המגיעה בקרוב ומתאפיינת בשעות גלישה רבות יותר במחשב ובסלולר, עמותת אשנב – אנשים למען שימוש נבון ברשת האינטרנט, מציעה לילדים, בני נוער ומבוגרים הגולשים ברשת מספר עצות זהב לשמירה על הבטחון האישי ברשת:

האם לסדר לידת הילדים במשפחה השלכות על תכונות האופי והמקצועות בהם הם יבחרו בעתיד? הדיילי מייל הבריטי במאמר מרתק על הנושא

מאמר מרתק של חגית בן שחר על הקשר שבין הלידה להתנהגות הילד בגילאים מאוחרים יותר:

תארו לעצמכם שהיה שיר שמיד היה מרגיע את תינוקכם וגורם לו לחייך. לא הייתם משמיעים לו? עכשיו אתם יכולים...

בסוף מרץ, במסגרת יריד צבע טרי, תפתח עיריית תל אביב-יפו בשיתוף שגרירות שבדיה את תערוכת הצילומים של הצלם השבדי יוהאן באוומן בישראל. התערוכה תפתח שורה של אירועי שיח בנושא הורות שווה.

מחקר חדש בדק ומצא: ילדים בכורים חכמים יותר מאחיהם.

כל הילדים יצירתיים במידה כזו או אחרת, אבל הנה 5 דרכים שיכולות לעודד ולפתח את היצירתיות עוד טיפה:

מחקר חדש שפורסם ב psychology-spot מגלה כי ילדים לומדים טוב יותר כאשר מצחיקים אותם.

בגל השריפות הענק שפקד את ישראל השבוע בערו שכונות ויישובים שלמים, מאות בתים נשרפו ועשרות אלפי אנשים פונו מבתיהם. בין הנפגעים יש ילדים רבים, וגם ילדים שלא נפגעו בשריפה עברו ימים של אווירת חרדה. 

איך מגדלים ילד מוצלח? הביזנס אינסיידר מרכז 11 מאפיינים משותפים להורים של ילדים מוצלחים.

אם גם הילדים שלכם הגיעו לגיל בוא הם יודעים לפתוח לבד את היוטיוב ולנווט בין סרטונים, חשוב שתקראו מאמר זה.

איגוד רופאי הילדים האמרקיאי פרסם אתמול (21.10.16) הנחיות חדשות הנוגעות לחשיפה של תינוקות, פעוטות וילדים למסכים (טלוויזיה, טאבלטים וכו)

ילדים משקרים. זו עובדה. השקרים מתחילים סביב גיל שנתיים וממשיכים לגילאים מאוחרים יותר ממגוון סיבות: כדי להסתיר משהוא שהם עשו, מפחד להתפס, פחד מעונש ועוד. אז איך מפסיקים את השקרים? הכלל הראשון הוא לא לאיים על הילדים בעונש.

 "חמודי הגיעה השעה לעשות אמבטיה" המשפט הפשוט הזה יכול הרבה פעמים להתחיל תהליך של אמוציות וכעסים בבית, כשהילד או הילדה מתנגדים נחרצות להיכנס לאמבטיה, לחפוף את הראש או בכל להיות נקיים. 

עכשיו כשאנחנו בפתחו של החורף בו עושים הרבה יותר אמבטיות חמות, ופתרון המקלחת המהירה הופך לפחות זמין, זהו הזמן גם לעזור להורים המתקשים בשלב האמבטיות עם הילדים.

לקראת פתיחת שנת הלימודים יזם איגוד האינטרנט הישראלי (ע"ר) מדריך לשמירה על שיח מכבד ונקי מאלימות בקבוצות וואטסאפ ועמודי פייסבוק.

במידה ולא ייענו דרישותיהם של מעונות היום לתוספת שכר, תקינת כוח אדם והגדלת מבני מעונות היום, תפתח שביתה החל מיום שלישי ה- 13 בספטמבר, ללא הגבלת זמן.

לוח חופשות וחגים לשנת 2016-2017 לחינוך הממלכתי:

עמוד 1 מתוך 12