06 אוג 2018

קיץ לכל המשפחה במוזיאון ארצות המקרא: הכניסה לילדים חינם באוגוסט 2018

המשתתפים יצאו למסע חווייתי מלא משימות, חידות ומשחקים מאתגרים בחיפוש אחר מקורות צבע התכלת המסתורי בתערוכה החדשה והמפתיעה של השנה - "אל עומק התכלת", הם ימשיכו אל השוק המקראי הצבעוני והתוסס, עמוס בדוכנים וסדנאות יצירה מגוונות להפקת צבע התכלת הנדיר כבימי קדם, יצירה עם חותמות הטבעה, הדפסת צבע על נייר, הכנת מאכלים בגווני ארגמן, טוויית חוטים ועוד

כל זאת לצד "הצופן – סטארט-אפ בייבל ניישנס" – מסלול אינטראקטיבי שעוסק בהמצאות ששינו את העולם בעבר ומשנות את העולם כיום ועוד מגוון פעילויות עצמאיות ברחבי המוזאון

הפעילויות יתקיימו לאורך חודש אוגוסט ועד ה-30.8.18 במוזיאון ארצות המקרא בירושלים

 

צוללים אל צבע התכלת:

 תָּכִּילְתוּ, סוחר מוכשר מאזור המזרח הקדום, קיבל את משימת חייו: לעצב מחדש את ארמונו של מלך ארך. המלך הדגיש כי ארמונו חייב להיות הארמון הצבעוני ביותר שקיים בכל מסופוטמיה. לשם חידוש הצבעים בארמון המלך יוצא תָּכִּילְתוּ למסע ברחבי המזרח הקדום בחיפוש אחר הצבע. בדרך הוא נתקל באבנים יקרות, בדים מרהיבים, אדמה, תבלינים, פסיפסים וכדים ייחודים המוצגים במוזיאון ובתערוכה החדשה "אל עומק התכלת". בקיץ הקרוב, מזמין מוזיאון ארצות המקרא ירושלים את הילדים והוריהם להצטרף למסע של תָּכִּילְתוּ, כל זאת באמצעות שחקנית שתפעיל את הילדים, תמחיז את סיפורו של תָּכִּילְתוּ ותזמין אותם להצטרף אל שלל המשחקים שיחכו להם בדרכם לאיתור הצבע המסתורי ותסייע לו יחד עם הילדים להשלים את משימת חייו לצד שלל המשחקים בדרך ליעד.

 

שוק מקראי:

בתום המסע יגיעו המבקרים לשוק מקראי ססגוני עתיק, בו יחקרו את הפקת צבע התכלת מהטבע

ושלל שימושיו, יתנסו בהדפס צבע טרי על נייר, יצרו הטבעות מחותמות ייחודיות, יטוו חוטים מצמר ועוד יצירות מגוונות בסדנאות 'תכלת וארגמן'.

סיור עצמאי בתערוכה "אל עומק התכלת" – חינם

סיור בליווי שחקנית, כניסה לשוק המקראי וסדנאות הפעילות:

ימים א'-ה' | עד ה-30 באוגוסט | 11:00, 12:30, 15:30

בהרשמה מראש

הפעילות מתאימה לילדים בגילאי – 5-10

מחיר: ילד: 35 ₪ מבוגר: 22 ₪ ילד רביעי חינם

פירוט הנחות והטבות מיוחדות באתר המוזיאון

 

 

"הצופן": סטארט-אפ בייבל ניישנס

 מיצג דיגיטלי יחשוף בתחנות שונות פיתוחים והמצאות מהפכניות בנות אלפי שנים שנוצרו כמענה לצרכי האנושות ושינו את העולם דאז, לצד פיתוחים והמצאות ישראליות העונות על צרכים דומים המשנים את העולם כיום בתחומי הבריאות, המידע, המים, הסביבה, העירוניות והחלל. מסלול אינטראקטיבי מרתק יוצא דופן ברחבי המוזיאון ייקח את המבקרים לסיור נושא חידות ופרסים.

הכניסה לתערוכת הסטארטאפ בייבל ניישן – חינם

מסלול אינטראקטיבי מודרך נושא חידות ופרסים:

ימי רביעי | עד 29 באוגוסט | 17:30

מיועד לגילאי 9-15

מחיר: 22 ₪ למשתתף

 

פעילויות נוספות ללא עלות:

 המבקרים מוזמנים ללוות את הסיור במוזיאון באמצעות אפליקציית "המרוץ למוזיאון" הזמינה להורדה ולשימוש חופשי ללא עלות, הכוללת משחקים וחידות ומאפשרת חוויית סיור עדכנית ואינטראקטיבית לצעירים ולמשפחות הכוללת משחקים המובילים את המבקרים לאורך הגלריות מחידה לחידה. בנוסף, כניסה חופשית לתערוכה "אלים, גיבורים ובני תמותה ביוון העתיקה", המקימה לתחייה את אלי המיתולוגיה היוונית, ביניהם זאוס, הרקולס, אפולו ולוחמים נוספים. תערוכה נוספת לכל המשפחה שהכניסה אליה חופשית היא "ירושלים שהייתה בבל", החושפת לוחות טין עתיקים המהווים עדות לחייהם של גולי יהודה בבבל, בתקופה שלאחר חורבן בית ראשון, בה גיבשו אנשי יהודה את זהותם והפכו לעם שהצליח לשרוד כנגד כל הסיכויים ומעולם לא איבדו את התקווה לשוב לציון.

צילום: מולי קאי

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך:

 

 

 


אמא, אל תפספסי אף מבצע! הרשמי עכשיו חינם לניוז של שוגרבייבי

אימייל: אני מאשרת שקראתי ואני מסכימה לתנאי השימוש של האתר. המייל ישמש לצורך משלוח מבצעים ופרסומות.