פורסם ב- תוכן פרסומי
04 נוב 2018

5 חוגים מומלצים לכל ילד וילדה

פעילות העשרה מחוץ לשעות הלימודים מפתחת את הילדים ומאפשרת להם להתנסות בחוויות חדשות. החל משחייה ועד מחשבים – הנה 5 חוגים שמתאימים לשני המינים


בחירה נכונה של פעילות העשרה יכולה לתרום לילד בהמון מובנים. קודם כל, פעילות מחוץ לשעות הלימודים הרגילות חשובה עבור הילד כי היא מפתחת את יכולת החשיבה והביטחון העצמי שלו. שנית, הפעילות מאפשרת לילד להתנסות בחוויות חדשות בסביבה מוגנת וכך היא גם מגבירה את תחושת הביטחון של ההורים.


אז איך בוחרים פעילות? הנה למשל 5 חוגים מומלצים עם ערך מוסף לשני המינים:


שחייה
לימודי שחייה מתאימים לבנים ובנות ובעזרתם ניתן לתרגל טכניקה נכונה של אחת הפעילויות הגופניות המומלצות ביותר. ילדים שלומדים לשחות כמו שצריך כבר מגיל צעיר נמצאים בסיכון נמוך לסבול מכאבי גב, מתפתחים בצורה תקינה יותר ונהנים מתחושת הסיפוק והאתגר. מעבר לכך, מזג האוויר בישראל הופך את חוגי השחייה לאופציה מועדפת על ילדים.

רכיבה על סוסים
חוג רכיבה על סוסים נחשב בעבר לפעילות אקסקלוסיבית, אך כיום הוא זמין לכל דורש. כל מה שצריך לעשות הוא למצוא חוות סוסים שבה מציעים חוגים מן הסוג הזה ולהגיע עם הילדים לשיעור ניסיון. אם הילד מתחבר לרעיון, אפשר לקבוע עבורו חוג קבוע ולאפשר לו ליצור קשר עם בעל חיים אינטליגנט, נאמן ומרשים.

מוזיקה
כל הורה מבין כבר בשלב מוקדם את הסגולות של לימודי מוזיקה. חוגי מוזיקה מתאימים לילדים בגילאים שונים והם משלבים בין הקניית ידע תאורטי ויכולת פרקטית. בנוסף, הילד רשאי לבחור את החוג לפי כלי הנגינה המועדף עליו. ברשימת הכלים הפופולאריים נמצאים גיטרה, תופים ופסנתר אך ישנם גם כלי נשיפה וכלי נגינה מיוחדים שאותם כדאי להכיר מגיל צעיר.

טניס
חוג טניס מומלץ לילדים בגלל התועלת הפיזיולוגית והמאפיינים של הספורט עצמו. בניגוד לספורט קבוצתי, טניס הוא ספורט יחידני שדורש המון ביטחון וחוזק נפשי. בעזרת חוג טניס ברמה גבוהה אפשר לשפר את הדימוי העצמי של הילד ולאפשר לו להתחרות ברמות שונות שמתאימות לו. כמו כן, החוג עצמו מהנה והוא נערך במגרשי טניס פרטיים או במכוני קאנטרי. החל מגיל מסוים יכולים גם ההורים להצטרף לחוג כדי להתחרות בילד, וכך לצבור חוויות משותפות שיישארו איתם כל החיים.

מחשבים
הורים שמחפשים חוגים עם ערך פרקטי נותנים עדיפות לאופציה של לימודי מחשבים. היות וילדים במאה ה-21 רגילים להשתמש במחשב כבר מינקות, אין כמו חוג מקצועי על מנת להעשיר את היכולות והידע שלהם. חוג מחשבים מעניק לילדים את הסביבה המתאימה כדי להתפתח והוא נותן להם כלים לאוריינות דיגיטלית טובה יותר. לבסוף, אין ספק שהחוג יכול להיות יריית הפתיחה ללימודי מחשבים מתקדמים ולקריירה מתגמלת בתחום ההייטק הנחשק.

תמונה מאתר pexels

 

 

 

 


אמא, אל תפספסי אף מבצע! הרשמי עכשיו חינם לניוז של שוגרבייבי

אימייל: אני מאשרת שקראתי ואני מסכימה לתנאי השימוש של האתר. המייל ישמש לצורך משלוח מבצעים ופרסומות.