18 נוב 2018

חג החנוכה במכוורות ברחבי הארץ

מועצת הדבש מזמינה לחגוג את חג החנוכה במכוורות ברחבי הארץ: הכנת נרות מדונג דבורים, סופגניות דבש, סדנאות יצירה ועוד

חנוכה 2018

 

לכבוד חג החנוכה, מזמינה מועצת הדבש ליהנות מפעילויות במכוורות ברחבי הארץ, הכנת נרות מדונג דבורים, הכנת חנוכיות, טעימת סופגניות עם דבש וסוגי דבש שונים, סדנאות יצירה, תוך התבוננות בכוורת אמתית מפגש עם דבוראים ולמידה על עולמן הקסום של הדבורים ועל חשיבותה של הדבורה הקטנה בהאבקת פרחי ירקות ופירות ההופכים למזון מן הצומח.

 מנכ"ל מועצת הדבש, זאב מידן אומר: "גם בחג החנוכה, פותחות המכוורות ברחבי הארץ את שעריהן לביקור ומזמינות ליהנות מפעילות חינוכית ומעשירה לכל המשפחה, המשלבת את ערכי חג האורים ואת עולמן הקסום והמתוק של דבורת הדבש. בדרך חווייתית, ילמדו הילדים, כי דבורת הדבש אינה רק יצרנית דבש מעולה, אלא גם המאביקה המרכזית בטבע שאחראית להאבקת (הפרייה) 80% מהיקף הגידולים החקלאיים בעולם ואחראית על ייצור המזון לכולנו".

 המלצות לביקור במכוורות ברחבי הארץ מהצפון עד הדרום.  פרטים נוספים באתר מועצת הדבש- www.honey.org.il

 

דבורת התבור- שדמות דבורה

דבורת התבור תקיים פעילות מיוחדת במהלך חג החנוכה בסימן נרות דונג לחנוכייה, מה היה נר המכבים? איזה נרות טבעיים קיימים היום? איך מכינים נרות מדונג דבורים? הילדים ייהנו מסופגניות שוקולד דבש ותה צמחים, בובת הדבורה הענקית תדליק מידי יום חנוכייה ויהיה ניתן להצטלם אתה.

בנוסף, ייהנו המבקרים מסיור מודרך במכון רדיית הדבש, על האופן בו מכינות הדבורים את הדבש, ביקור במצפה הדבורים, סיור באולם גידול אלפי פקעות המשי (היחיד בארץ).

שעות פעילות: 01-10.12.2018. טלפון לתיאום: 04-6769598, 050-5637645

 

מכוורת אופיר- אלון הגליל

הדבוראי צביקה אופיר, דור שלישי לחקלאים, מזמין בחג החנוכה ליהנות מהדרכת טעימות דבש

מסוגים ייחודיים הנוצרים מצוף של פרחים שונים ונבדלים בטעמם, צבעם, ריחם והמרקם שלהם. במכוורת אופיר, מציבים את הכוורות בנקודות מרעה שונות על פי אזורי פריחה וסוגי הצמחייה: חרוב, הדרים, שיזף, תלתן ועוד. שעות פעילות: בתיאום מראש. טלפון לתיאום: צביקה- 052-2824644

 

מכוורת גליל- קיבוץ שמיר

לאורך ימי החג ניתן להגיע למרכז המבקרים, ללמוד על סגולות בריאות הכוורת, ליהנות מטעימות מוצרי הכוורת המשובחים הישר מהמקור, צפייה בסרט הסבר על פעילות הדבורים ומוצרי הכוורת- פרופוליס, מזון מלכות, פולן וכמובן דבש. ניתן לשלב הסבר על מסיק הזיתים המתבצע בימים אלה, וטעימות "ראשון המסיק" המתאפיין בטעמים חזקים ההופכים אותו לאטרקטיבי לכל חובבי ומקצועני שמן הזית.

שעות הפעילות: בין הימים- ראשון-חמישי. טלפון לתיאום: 04-6947826

 

מכוורת הבוסתן- פקיעין

מכוורת הבוסתן החברה במיזם "אוצרות הגליל", נוסדה על ידי ג'מאל חיר בשנת 1977 בכפר פקיעין. חיר מזמין משפחות וילדים ליהנות משילוב ייחודי בין אירוח כפרי דרוזי בחיק הטבע ופעילויות חינוכיות מגוונות להכרת עולם הדבורה. בחנוכה תתקיים- סדנה ליצירת נרות מדונג דבורים על פתיל מיוחד וקישוטן עם פייטים צבעוניים וסיכות, כמו כן, קטיף פריות העונה בבוסתן, פיתה דרוזית עם דבש, קליעת סלים, ועוד. שעות פעילות: כל יום. טלפון לתיאום: 052-2477897

 

מכוורת "פורת" בעין יהב- ערבה תיכונה

בחנוכה יתקיימו במכוורת 'פורת' שבמושב עין יהב בערבה התיכונה, סיורים מודרכים לגילוי עולמה המופלא של דבורת הדבש והופעה של להקת "בית הבובות".

במרכז המבקרים של המכוורת, מוזיאון בו מוצגים מעולם המדבר והמכוורת, צילומי תקריב מעולם הדבורה, מאות דבורי מתכת מעופפות, כוורות שקופות ובהן דבורים אמתיות עסוקות במלאכת יומן.

ביום שלישי, 4.12, בשעה 20:00- תתקיים במכוורת פורת הופעה של להקת "בית הבובות"

במכירה מוקדמת- 85 שקלים, ביום המופע- 100 שקלים.

שעות פעילות מרכז המבקרים: בתיאום מראש (מינימום 8 אנשים). טלפון לתיאום: 058-5666032

 

"מאחורי הדבש"- כפר חב"ד

בפאתי כפר חב"ד במשק רוגע ושליו, חיה לה משפחת שניאורסון המפורסמת בגודלה. לפרנסתה, הקים אבי המשפחה, ר' משה מכוורת דבורים ולימים גם מרכז מבקרים וילדיו ממשיכים את דרכו. בחג החנוכה ייהנו הילדים במכוורת "מאחורי הדבש" ממגוון פעילויות: "מהפרח אל הצנצנת" - הסבר תהליך הפקת הדבש וסגולותיו, פגישה עם הדבוראי וצפייה בעבודתו בכוורת אמתית, צפייה מקרוב במשפחת הדבורים דרך כוורת עשויה מזכוכית, הילדים התחפשו לדבורים, ויבצעו את תפקידי הדבורה במשחק דמוי כוורת ועוד. שעות פעילות: 4-6.12 טלפון לתיאום: 03-9606367

 

בית הדבש והדבורה- קיבוץ יד מרדכי

קיבוץ יד מרדכי מזמין את הקהל הרחב להפנינג חנוכה מתוק כדבש, בסימן שבוע מורשת עם מגוון פעילויות שילמדו את כל המשפחה על אתר מורשת הקרב של יד מרדכי. במסגרת הפעילות ייהנו המבקרים מפעילות מתוקה בבית הדבש והדבורה, שם ניתן לצפות בעבודת הדבוראי ובחיי הדבורים בכוורת, ללקק דבש טהור ולהכין נרות עשויים דונג דבורים, משחק "המרוץ בזמן" יעבור בין אתרי המורשת של קיבוץ יד מרדכי, טיול פנסים לילי לגירוש החושך, סיור בטרקטור הקיבוצי ועוד.

שעות פעילות: 4-10.12 מרכז הזמנות: 08-6720559, 052-3923104

 

 

דבוראי וחלת דבש- צילום: אפי שריר

 

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך:

 • שבת הקרובה: חגיגת השקדיות בחבל יתיר

  תמונות משפחתיות מקצועיות, הפנינג משפחתי, יצירה בשקדים אכילים, פיקניק בטבע, שוק איכרים ועוד במטע השקדים הגדול בחבל יתיר!

  יום שישי 22 בפברואר 2019, 09:00-14:00

 • טיול שבת: פריחת רקפות ביער אודם צפון רמת הגולן

  ברשות הכינרת ממליצים על טיול לפריחת הרקפת היוונית, ביער אודם (יער מסעדה), בצפון רמת הגולן. היער בו שני מיני עצי אלון, האחד עומד בשלכת והשני יחל ללבלב בקרוב, הינו מקום מופלא לטיול שלאחר הגשמים.

 • פסטיבל אילת לתיאטרון רחוב 2019 - הכניסה חינם

  בפעם השביעית: פסטיבל אילת לתיאטרון רחוב חוזר: עשרות מופעים, פסלים שמתעוררים לחיים, אקרובטים וליצנים בגובה אדיר, היישר מאירופה מופע קרקס "Cirque NO PROBLEM", סדנת ריקודי בטן בהשתתפות הקהל, מופעי תיאטרון-רחוב מלאי כישרון ושחקני פנטזיה גדולים מהחיים!
  טיילת התיירות אילת - מהמרינה ועד טיילת מלון דן | שישבת 1-2 במרס 2019, 11:00-15:00 | פסטיבל אילת לתיאטרון רחוב - הכניסה חינם!

 • מיני מרתון תל אביב 2019

  בובת בוב ספוג תזניק את המרוץ יחד עם ראש עיריית תל – אביב יפו | מסלול מיוחד לבעלי צרכים מיוחדים שילווה על ידי שחקנים ושחקניות ליגת העל בכדורגל | בימת חימום עם מדריכי כושר מקצועיים|חולצות ריצה ומדליות לילדים
  בסיום המרתון תערך הקרנת הסרט "משפחת סופר על 2" בסינמטק תל אביב במחיר מיוחד למחזיקי כרטיס דיגיתל ומשתתפי המירוץ

 

 

 


אמא, אל תפספסי אף מבצע! הרשמי עכשיו חינם לניוז של שוגרבייבי

אימייל: אני מאשרת שקראתי ואני מסכימה לתנאי השימוש של האתר. המייל ישמש לצורך משלוח מבצעים ופרסומות.