12 יונ 2018

סיורי קיץ בנאות קדומים

פיסול בחומר ובנייה בבוץ בעקבות האדמה, הכנת פעמוני רוח ושקיות ריח עם ניחוח נישא באוויר יחד עם הרוח, הכרת מתקנים קדומים הפועלים בעזרת כוח המים ומפגש עם נפח הברזל והתנסות בשיטות קדומות להדלקת אש.

סיורי קיץ בעקבות יסודות הטבע - מדי יום ה' אחה"צ ביולי ואוגוסט בפארק נאות קדומים.

ארבעת יסודות הטבע יגיעו הקיץ לפארק נאות קדומים לסדרת סיורים מרתקים בנופי התנ"ך. הסיורים יתקיימו מדי יום חמישי בשעות אחה"צ.
בעקבות האדמה יתקיים מפגש עם הקדרית, שתחשוף את נפלאות ה"חומר" ותדגים עבודה על אובניים ואת השלבים ביצירת כלים. בהמשך מתנסים ביצירה ובפיסול בחומר בשילוב חומרים מן הטבע, רואים בתים של בעלי חיים אשר בונים את ביתם מאדמה ומתנסים בבנייה בבוץ.
יחד עם הרוח מטיילים בעקבות צמחי הבושם שחום הקיץ משחרר את ריחם לאוויר הפתוח. מכינים שקית צמחי בושם או קטורת טבעית, מכירים את רוחות השמיים באמצעות משחק משעשע, מכינים פעמוני רוח מחומרים מן הטבע ומנסים יחד לפענח מה מספרות הציפורים במעופן.
הסיור השלישי מתמקד בנוזל החיים - המים. בסיור זורמים בין מקורות מים שונים ומתקנים חקלאים קדומים הפועלים בכוח המים כגון: טחנת קמח, גלגל אנטיליה ובור מים, שם רואים את השפעת המים על אבן. מתנסים בהעלאת מים ונשיאתם בעול (אסל ודליים) ובונים מכשיר פשוט מחפצים ממוחזרים וחומרים מהטבע, בעזרתם מעבירים את המים תהליך טיהור וניקוי.
הסיור האחרון יעסוק באש. השליטה באש הייתה אחד מההישגים הגדולים הראשונים של האנושות. ביום בו גילה האדם את האש השתנו חייו ללא היכר; ניתנה לו היכולת לחמם ולהאיר את ביתו, לבשל את מזונו, להגן על עצמו ועוד. בסיור מכירים חומרי בעירה מהטבע ומתנסים בשיטות הדלקת אש בעולם הקדום. פוגשים בנפח ברזל שהאש היא מקור האנרגיה שלו ליצירת כלים מברזל, ולסיום, יוצרים עששית מחומרים ממוחזרים.

תאריכי הסיורים:
"אמא אדמה" - 5.7.2018, כ"ב בתמוז | 2.8.2018, כ"א באב
"עושים רוח" - 12.7.2018, כ"ט בתמוז | 9.8.2018, כ"ח באב
"עולם המים" - 19.7.2018, ז' באב | 16.8.2018, ה' באלול
"כוח האש" - 26.7.2018, י"ד באב | 23.8.2018, י"ב באלול

הסיורים יחלו בשעה 17:00 וימשכו כשעתיים וחצי. ההשתתפות בהרשמה מראש בלבד
עלות למשתתף: 40 ₪ (תשלום מגיל 4 ומעלה)

לפרטים ומידע נוסף: 08-9770770 ובאתר: www.n-k.org.il

לעיתים ניתן למצוא שובר הנחה דר אתר GROO.CO.IL

 

קיץ בנאות קדומים. צילום: רעות דרור

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך:

 • כמה הורים מוציאים על מוצרי חזרה לבית הספר?

  קמפיין תרומות שנת הלימודים של חסדי נעמי: משפחה ממוצעת בישראל תוציא 2200 ₪ לקראת שנת הלימודים משה כהן מנכ"ל חסדי נעמי: " ילד שמגיע לב"ס עם שקית במקום ילקוט, זה ילד שהסיכוי שלו נמוך יותר מחבריו גם אם הוא גאון"

 • סדנאות ילדים וספרים מיוחדים בתערוכת צורה לספר - חופש גדול 2018


  לקראת פתיחת שנת הלימודים תשע"ט, מיזם 'אוצרות הגליל' ממליץ לבקר בתערוכת "צורה לספר", במוזיאון האספנות "אוצרות בחומה", בחומות עכו העתיקה, בה מוצגים ספרי ילדים, בעלי עיצוב יוצא דופן וצבעוני, ביניהם ספרים תלת ממדיים, ספרים מנגנים ועוד, שנאספו ברחבי העולם ונכתבו בשלל שפות, של בעלת האוסף- מיקי אינהורן-נלקנבאום.

 • עשרה יעדים לחופשות חגים משפחתיות שכדאי להזמין ב 48 שעות הקרובות

  נכון שכרגע ספטמבר ותקופת החגים נראים רחוקים מאוד, אבל עכשיו זה בדיוק הזמן לשריין חופשת חגים במחיר משתלם לכל המשפחה.
  למה?
  עד ה 11.8.18 מציעים בבאליגם קופון ייחודי המוזיל ב 5% את מחיר החופשה (וכשמדובר באלפי שקלים כל אחוז הוא משמעותי..) בנוסף, המקומות לחופשות המשתלמות באמת  הולכים ואוזלים במהרה.

  קוד קופון: b-day-fly

  לחלק מהיעדים קוד קופון אחר המקנה מאות שקלים הנחה

 • 10 קופונים למוזיאונים בחופש הגדול

  שלושת השבועות האחרונים באוגוסט הם תקופה מאתגרת במיוחד להורים. הקייטנות נגמרו, החופש הגדול בעיצומו ויש להפעיל את כל היצירתיות  (ובני המשפחה) כדי להעסיק את הילדים עד פתיחת שנת הלימודים.

  אחת האפשרויות הנעימות (והממוזגות) היא לבקר עם הילדים במוזיאונים.

 

 

 


אמא, אל תפספסי אף מבצע! הרשמי עכשיו חינם לניוז של שוגרבייבי

אימייל: אני מאשרת שקראתי ואני מסכימה לתנאי השימוש של האתר. המייל ישמש לצורך משלוח מבצעים ופרסומות.