12 יונ 2018

סיורי קיץ בנאות קדומים

פיסול בחומר ובנייה בבוץ בעקבות האדמה, הכנת פעמוני רוח ושקיות ריח עם ניחוח נישא באוויר יחד עם הרוח, הכרת מתקנים קדומים הפועלים בעזרת כוח המים ומפגש עם נפח הברזל והתנסות בשיטות קדומות להדלקת אש.

סיורי קיץ בעקבות יסודות הטבע - מדי יום ה' אחה"צ ביולי ואוגוסט בפארק נאות קדומים.

ארבעת יסודות הטבע יגיעו הקיץ לפארק נאות קדומים לסדרת סיורים מרתקים בנופי התנ"ך. הסיורים יתקיימו מדי יום חמישי בשעות אחה"צ.
בעקבות האדמה יתקיים מפגש עם הקדרית, שתחשוף את נפלאות ה"חומר" ותדגים עבודה על אובניים ואת השלבים ביצירת כלים. בהמשך מתנסים ביצירה ובפיסול בחומר בשילוב חומרים מן הטבע, רואים בתים של בעלי חיים אשר בונים את ביתם מאדמה ומתנסים בבנייה בבוץ.
יחד עם הרוח מטיילים בעקבות צמחי הבושם שחום הקיץ משחרר את ריחם לאוויר הפתוח. מכינים שקית צמחי בושם או קטורת טבעית, מכירים את רוחות השמיים באמצעות משחק משעשע, מכינים פעמוני רוח מחומרים מן הטבע ומנסים יחד לפענח מה מספרות הציפורים במעופן.
הסיור השלישי מתמקד בנוזל החיים - המים. בסיור זורמים בין מקורות מים שונים ומתקנים חקלאים קדומים הפועלים בכוח המים כגון: טחנת קמח, גלגל אנטיליה ובור מים, שם רואים את השפעת המים על אבן. מתנסים בהעלאת מים ונשיאתם בעול (אסל ודליים) ובונים מכשיר פשוט מחפצים ממוחזרים וחומרים מהטבע, בעזרתם מעבירים את המים תהליך טיהור וניקוי.
הסיור האחרון יעסוק באש. השליטה באש הייתה אחד מההישגים הגדולים הראשונים של האנושות. ביום בו גילה האדם את האש השתנו חייו ללא היכר; ניתנה לו היכולת לחמם ולהאיר את ביתו, לבשל את מזונו, להגן על עצמו ועוד. בסיור מכירים חומרי בעירה מהטבע ומתנסים בשיטות הדלקת אש בעולם הקדום. פוגשים בנפח ברזל שהאש היא מקור האנרגיה שלו ליצירת כלים מברזל, ולסיום, יוצרים עששית מחומרים ממוחזרים.

תאריכי הסיורים:
"אמא אדמה" - 5.7.2018, כ"ב בתמוז | 2.8.2018, כ"א באב
"עושים רוח" - 12.7.2018, כ"ט בתמוז | 9.8.2018, כ"ח באב
"עולם המים" - 19.7.2018, ז' באב | 16.8.2018, ה' באלול
"כוח האש" - 26.7.2018, י"ד באב | 23.8.2018, י"ב באלול

הסיורים יחלו בשעה 17:00 וימשכו כשעתיים וחצי. ההשתתפות בהרשמה מראש בלבד
עלות למשתתף: 40 ₪ (תשלום מגיל 4 ומעלה)

לפרטים ומידע נוסף: 08-9770770 ובאתר: www.n-k.org.il

לעיתים ניתן למצוא שובר הנחה דר אתר GROO.CO.IL

 

קיץ בנאות קדומים. צילום: רעות דרור

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך:

 • ט"ו בשבט במכוורות ברחבי הארץ

  מועצת הדבש מזמינה לחגוג את חג האילנות במכוורות ברחבי הארץ ונטיעת עצים צופניים למען שמירה על חיי הדבורים  -  ט"ו בשבט 2019

 • מתכון לפריקה חורפית / שף אסף גרניט

  מתכון פשוט וטעים המתאים בדיוק לעונת החורף של אסף גרניט, היעוץ האסטרטגי של רשת נעמן

 • פעילויות מומלצות עם ילדים לטו בשבט

  ט"ו בשבט כבר עוד רגע כאן וזה הזמן להצטייד במעדר ושתילים, ולצאת להכיר את הטבע.

  בפארק נאות קדומים יקחו את המבקרים לסיור מרתק החושף את "הסודות" של הטבע, בצריף בן-גוריון יגישו את חזונות המפורסם של ראש הממשלה הראשון ויפריחו את הנגב ובגן החיות התנ"כי מזמינים את המבקרים לנטיעות כמו שעוד לא חוו, לצד שלל בעלי חיים.

 • טיול שבת: מסלול המפלים וזרימות המים בשמורת עיון

  מערכת הגשמים האחרונה החזירה לחיים את נחלי ומפלי הגליל. אזורים אלו רוויים בנחלים ממקורות הירדן. לאחר שהזרימה בנחלים התחדשה והתעצמה, ממליצים ברשות הכינרת, המטפחים ומפתחים את כלל הנחלים בגליל, לצאת לחוות את עוצמות הטבע וזרימות הנחלים וליהנות מטיול במסלול בקצה הצפוני של המדינה, שכולו מים שוצפים, הכולל את מפלי נחל עיון-מפל עיון, מפל האשד, הטחנה והתנור הידוע מכולם, שם המים צונחים מגובה של כ-30 מטרים ישירות לבריכה שלמרגלותיו.

 

 

 


אמא, אל תפספסי אף מבצע! הרשמי עכשיו חינם לניוז של שוגרבייבי

אימייל: אני מאשרת שקראתי ואני מסכימה לתנאי השימוש של האתר. המייל ישמש לצורך משלוח מבצעים ופרסומות.