12 ינו 2019

פעילויות מומלצות עם ילדים לטו בשבט

ט"ו בשבט כבר עוד רגע כאן וזה הזמן להצטייד במעדר ושתילים, ולצאת להכיר את הטבע.

בפארק נאות קדומים יקחו את המבקרים לסיור מרתק החושף את "הסודות" של הטבע, בצריף בן-גוריון יגישו את חזונות המפורסם של ראש הממשלה הראשון ויפריחו את הנגב ובגן החיות התנ"כי מזמינים את המבקרים לנטיעות כמו שעוד לא חוו, לצד שלל בעלי חיים.

 

מפריחים את הנגב בצריף בן-גוריון

איפה: צריף בן-גוריון, קיבוץ שדה בוקר

מתי: יום שבת, 19 בינואר, בין השעות 11:00-14:00

מה:  בט"ו בשבט הקרוב, הפנטזיה של ראש הממשלה הראשון של הפרחת הנגב חוזרת להיות מרכז העניינים, בעזרת המבקרים בצריף בן-גוריון.

לכבוד החג, יקיימו באתר ביום שבת, 19 בינואר, יום שתילות מיוחד שמטרתו היא "להפריח את הנגב", ולצבוע אותו בשלל צבעים וצורות.

שפע של פרחי העונה יחכו במקום, והמשפחות יוכלו לשתול אותם יחד, לצדו של הצריף. בנוסף לשתילות, תתקיים במקום גם סדנה להכנת פרחים בקיפולי נייר, איתם יוכלו המבקרים לאחר מכן לקשט את מפת הנגב הגדולה בשולחן החול המוצב באתר

כמה: מבוגר 20 ₪, ילד/גמלאי/סטודנט: 15 ₪ הפעילות לכבוד ט''ו בשבט ללא תשלום נוסף

לפרטים נוספים:  www.bgh.org.ilאו בטלפון 08-6560469

 

טו בשבט בצריף בן גוריון. צילום: צביקה שמעיה

 

סודות הטבע בפארק נאות קדומים

איפה: פארק נאות קדומים

מתי: יום שישי, 18.1 בשעה 12:30

מה: הטבע הוא מקום מסקרן, במיוחד עבור ילדים. כל ביקור בחיק הטבע מעלה שאלות רבות על נפלאות הצמחים השונים, ועל ה"סודות" אותם הם מסתירים.

לכבוד ט"ו בשבט, משפחות חובבות טבע מוזמנות להגיע ביום שישי, 19.1, לסיור בוטניקה מרתק בפארק נאות קדומים, ולשמוע מפי מדריכי הפארק את התשובות לשאלות המעניינות.

איך אפשר לדעת בת כמה כלנית? האם לכל עלי הרקפת יש ציור זהה על העלים? אילו פרחים הם עונתיים? מה תפקידם של חלקי הצמח השונים? ואיך עובדת מערכת היחסים המיוחדת של הצמחים עם החרקים הסובבים אותם?

הסיור עובר במגוון נופי צומח ובין מתקני מים ומתקנים חקלאיים קדומים. במהלך הסיור לומדים להכיר גם את הצד הקולינרי יותר של הצמחים, עם הכנה של תבלין טבעי מעלי האזוב המצוי והכנת תה טבעי ובריא מצמחים שמלקטים במהלך הסיור.

כמה: 40 ₪ למשתתף מגיל 4

לפרטים נוספים: 08-9770770 ובאתר: www.n-k.org.il

 

על שתילים ופילים – ט"ו בשבט בגן החיות התנ"כי

איפה: גן החיות התנ"כי בירושלים

מתי: יום שישי, 25 בינואר, בשעות 11:30-14:30

מה:  בגן החיות התנ"כי בירושלים מצטרפים לחגיגות ט"ו בשבט, ויקיימו אירוע נטיעות חגיגי תחת עיניהן הבוחנות של הג'ירפות, הפילים ושאר בעלי החיים בגן.

משתתפי הנטיעות יעזרו לצוות לשתול שטחים ירוקים של עצים ושיחים, וייהנו גם מכיבוד של מגוון פירות יבשים, סדנה מיוחדת ליצירה מחומרי טבע ומוזיקה חיה ונעימה המתובלת בשירי ט"ו בשבט. כל מי שיינטע עץ באירוע יקבל גם תעודת הוקרה מגן החיות.

הנטיעות יתקיימו לאורך הדרך המקשרת את גן החיות התנ"כי לאקווריום ישראל, ירושלים. השנה יעבו השותלים את הצמחייה באזור ויכירו שטח חדש ומעניין בין גן החיות לאקווריום  - תצוגת האיילים הבוכריים המרשימים והשטח בו עתיד לקום מתחם מגוון המינים ובו גם בית הפרפרים.

באותו היום יתקיימו גם שלל האכלות מודרכות של בעלי החיים בגן: שימפנזים, סוריקטות, פינגווינים, ג'ירפות, אריות, למורים, פנדה אדומה, פקארי וקנגורו.

כמה: ילד (גיל 3-18) 44 ₪, מבוגר 58 ₪

לפרטים נוספים:2-6750111 0   http://www.jerusalemzoo.org.il/ט"ן בשבט בגן הבוטני

איפה: הגן הבוטני האוניברסיטאי גבעת רם

מתי: שבת 19.01.2018 בין השעות 10:00-15:00

מה: לרגל חג ט"ו בשבט והבחירות לראשות הממשלה החליטו הצמחים לבחור מנהיג חדש לגן. במהלך ט"ו בשבט יפגשו מבקרי הגן את ה"מועמדים" ויכירו את המצעים השונים של כל אחד. מי יהיה מנהיג הגן? המבקרים מחליטים. כי מי שמצביע משפיע!

אז מי מתמודד? 'האלון' הפעיל החברתי, 'האלה' בעלת המצב הערכי, 'ההדס' המוביל את הפאן הירוק ורבים טובים אחרים. כל מבקר מוזמן לגשת לקלפי ולהצביע לצמח שלדעתו ראוי להיות מנהיג הגן.

בנוסף יהנו המבקרים משלל פעילויות טבע ירוקות כמו שתילת פרחים ברחבי הגן, סדנת כדורי זרעים – זרעי בר של הארץ, סדנת יצירה מחומרי טבע המצויים בגן,לצייר ולצבוע דפי צביעה ענקיים שימתינו לילדים על הדשא וקיר ברכות בו מוזמנים המבקרים לכתוב ברכות לאילנות.

יש סיכוי שכבר במהלך ט"ו בשבט יזכו מבקרי הגן לראות את תחילת פריחת הדובדבן היפני שבכניסה לגן במהלך סיור בין הפרחים הוורודים והיפהפיים.

כמה: הפעילות חינם וכלולה במחיר הכניסה לגן: 35 ₪, גמלאי/סטודנט/חייל 25 ₪, מחזיקי כרטיס ירושלמי 28 ₪.

לפרטים נוספים: במקרה של גשם יש להתעדכן לגבי קיום הפעילות באתר הגן או בפייסבוק. לפרטים נוספים: הגן הבוטני 02-6794012 | http://www.botanic.co.il/


מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך:

 • שבת הקרובה: חגיגת השקדיות בחבל יתיר

  תמונות משפחתיות מקצועיות, הפנינג משפחתי, יצירה בשקדים אכילים, פיקניק בטבע, שוק איכרים ועוד במטע השקדים הגדול בחבל יתיר!

  יום שישי 22 בפברואר 2019, 09:00-14:00

 • טיול שבת: פריחת רקפות ביער אודם צפון רמת הגולן

  ברשות הכינרת ממליצים על טיול לפריחת הרקפת היוונית, ביער אודם (יער מסעדה), בצפון רמת הגולן. היער בו שני מיני עצי אלון, האחד עומד בשלכת והשני יחל ללבלב בקרוב, הינו מקום מופלא לטיול שלאחר הגשמים.

 • פסטיבל אילת לתיאטרון רחוב 2019 - הכניסה חינם

  בפעם השביעית: פסטיבל אילת לתיאטרון רחוב חוזר: עשרות מופעים, פסלים שמתעוררים לחיים, אקרובטים וליצנים בגובה אדיר, היישר מאירופה מופע קרקס "Cirque NO PROBLEM", סדנת ריקודי בטן בהשתתפות הקהל, מופעי תיאטרון-רחוב מלאי כישרון ושחקני פנטזיה גדולים מהחיים!
  טיילת התיירות אילת - מהמרינה ועד טיילת מלון דן | שישבת 1-2 במרס 2019, 11:00-15:00 | פסטיבל אילת לתיאטרון רחוב - הכניסה חינם!

 • מיני מרתון תל אביב 2019

  בובת בוב ספוג תזניק את המרוץ יחד עם ראש עיריית תל – אביב יפו | מסלול מיוחד לבעלי צרכים מיוחדים שילווה על ידי שחקנים ושחקניות ליגת העל בכדורגל | בימת חימום עם מדריכי כושר מקצועיים|חולצות ריצה ומדליות לילדים
  בסיום המרתון תערך הקרנת הסרט "משפחת סופר על 2" בסינמטק תל אביב במחיר מיוחד למחזיקי כרטיס דיגיתל ומשתתפי המירוץ

 

 

 


אמא, אל תפספסי אף מבצע! הרשמי עכשיו חינם לניוז של שוגרבייבי

אימייל: אני מאשרת שקראתי ואני מסכימה לתנאי השימוש של האתר. המייל ישמש לצורך משלוח מבצעים ופרסומות.