פורסם ב- תוכן פרסומי
10 אוק 2018

נולד לכם תינוק? מזל טוב! עכשיו להוצאות

ילדים עולים כסף ובמאמר הבא ננסה להסביר לכם לאן בדיוק הוא הולך. רוצים להיערך בצורה נכונה לשנה הראשונה עם התינוק? הנה המדריך שאתם חייבים לשנן


לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, משקי בית בישראל עם ילדים מוציאים פי 1.4 ממשקי בית ללא ילדים. יתרה על כך, משפחה עם שני ילדים מוציאה 18.4 אלף ש"ח בחודש, בעוד משפחה עם שלושה ילדים ומעלה כבר מגיעה לסך הוצאות של 19.2 אלף ש"ח.
לשם השוואה, ההכנסה הממוצעת למשפחה נכון לפברואר 2017 היא 18.6 אלף ש"ח. כל זה אומר שלצד כל ההתרגשות וההתלהבות מהתינוק החדש, יש המון סוגיות פיננסיות שדורשות מההורים היערכות מסודרת.


כך תצמצמו חלק מההוצאות הקיימות
בשלב הראשון כדאי לכם להפריד בין הוצאות קבועות להוצאות שוטפות: הוצאות קבועות על החזר משכנתא או שכירות יהיה קשה לשנות, אלא אם תבצעו מיחזור או תעברו דירה. היות ואחוז ההוצאה הגדול ביותר למשק בית בארץ הוא נכון להיום על דיור – עם 24.3% מכלל ההוצאות – זהו בהחלט שיקול ששווה לקחת בחשבון.
על בסיס ההפרדה בין ההוצאות הקבועות והשוטפות יהיה לכם גם קל יותר לדעת איפה אפשר לחסוך. בדקו כמה עולה לכם לנהל את הכסף מבחינת עמלות חשבון בנק וכרטיס אשראי, החזרי הלוואות וריביות על המינוס והתמקחו על תנאים טובים יותר מול חברות הביטוח.
בנוסף, נסו לצמצם הוצאות מחיה וקניות, הוצאות נסיעה ורכב והוצאות פנאי ובילוי עד שהתקציב יתייצב. זכרו שהשנים הראשונות בחיי התינוק הן היקרות ביותר, כי מגיל 3 כבר תשלמו הרבה פחות על חינוך וגם מידת העצמאות של הילד תגדל משמעותית.

לאן הולך הכסף?
השאלה הכי מעניינת עבור הורים טריים היא מה צפוי לשאוב את רוב ההכנסות שלהם. על קצה המזלג נזכיר שמעבר לדירה שמתאימה יותר לצרכים החדשים תעלה את סך הוצאות המשפחה ב-12,000 ש"ח בשנה בממוצע, בעוד החסרת 3 חודשי עבודה אחרי חופשת הלידה של 14 שבועות שממומנת על ידי הביטוח הלאומי תעלה לכם עוד כ-19 אלף ש"ח.
בתוך כך, ההוצאה הסבירה על ריהוט לתינוק היא 4,000 ש"ח למשפחה, חיתולים יעלו לכם כ-2,000 ש"ח בשנה ועל בקבוקים ומוצצים תשלמו 350-400 ש"ח. לזה יש להוסיף מזון תינוקות בעלות שנתית של 3,500 ש"ח, מגבונים לחים במחיר של 700 ש"ח ומשחות לעור רגיש (שיש לכל התינוקות) ב-150 ש"ח. אם זה לא מספיק, תידרשו לשלם כ-1,000 ש"ח בשנה הראשונה על בגדים, עוד סכום דומה על שמפו ומוצרי קוסמטיקה ולא פחות מ-42 אלף ש"ח בממוצע לגן או מטפלת פרטית.
בשורה התחתונה, סכום של כ-80-90 אלף ש"ח בשנה אמור להספיק לכם כדי להתמודד עם ההוצאות על התינוק החדש. נסו להיערך לכך מראש ולא תצטרכו להיכנס לחובות מיותרים.

תמונה: pexels.com

 

 

 

 


אמא, אל תפספסי אף מבצע! הרשמי עכשיו חינם לניוז של שוגרבייבי

אימייל: אני מאשרת שקראתי ואני מסכימה לתנאי השימוש של האתר. המייל ישמש לצורך משלוח מבצעים ופרסומות.